„Toshiba“ pristatė naują virtualios realybės įrenginį. Iš pirmo žvilgsnio komišką astronauto kostiumą primenanti sistema iš tiesų bus skirta rimtiems mokymams bei eksperimentams. Žaidimams ją naudoti, žinoma, galima, bet to kažin ar sulauksime greitai.

Dažnai tvirtinu, kad viena nuotrauka verta tūkstančio žodžių. Šiuo atveju tai kaip niekad tiesa. Jei pažvelgę į „Head Dome Projector“ pavadintą sistemą nusišypsojote, suprantate ką jaučiu aš.

Viskas veikia paprastai. Priešais vartotoją su specialiu Dartą Veiderį iš žvaigždžių karų primenančių šalmu stovi 40 cm įstrižainės ekranas. Šalmas transformuoja jo rodomą vaizdą taip, kad vartotojas mato erdvinį atvaizdą aplink save – apimtis siekia 120 laipsnių horizontaliai bei 70 laipsnių vertikaliai. Šalmas stebi galvos judėjimą bei pagal tai atitinkami optimizuoja informacijos pateikimą.

Paprasčiau tariant, užuot žiūrėję kaip ekrane iš kairės į dešinę praskrenda paukštis galite pasukti galvą į kairę, lydėti jį akimis. Na, gal ir smagu, ypač ten, kur be to išsiversti sunku. Bet atrodo tikrai baisokai, kaip ištrauka iš eilini filmo, kuriame robotai pavergė žmones.