„Microsoft“ vis dar nepaleidžia „Google“ atlapų – paieškos sistemų, el. pašto ir kitose rinkose su G-milžinu konkuruojanti bendrovė išleido „Google Earth“ programos konkurentę, pavadintą „Virtual Earth 3D“.

Pagrindinis jos privalumas lyginant su „Google Earth“ aktualiausias JAV gyventojams – „Virtual Earth 3D“ programoje 15 didžiausių šios šalies miestų rodomi visiškai trimačiai, su smulkiom detalėm, bei taip, kaip atrodo nuotraukose – ne kaip pilki stačiakampiai, o kaip normalūs, savo spalvą ir bruožus turintys statiniai. Per artimiausius penkis metus kompanija planuoja itin detaliai vaizduojamų miestų skaičių padidinti iki 5000, įtraukiant svarbiausius viso pasaulio miestus. Ir tai dar ne viskas.

JAV miestų gatvėmis jau pradėjo važinėti pirmieji daugybe kamerų ginkluoti autobusiukai. Jų įrašytą medžiagą „Microsoft“ žada naudoti kurdami itin detalius trimačius miestų vaizdus, kurie ir bus publikuojami „Virtual Earth 3D“ sistemoje. Juose bus galima ne tik žvelgti į miestus iš viršaus, bet ir nusileisti iki gatvės lygio, pamatyti parduotuves, fasadus, iškabas. Dar tolimesnėje ateityje „Microsoft“ mato į trimačius žemėlapius integruotas tinklo parduotuves, t.y. užuot važiavus į saloną Niujorke pakaks „Virtual Earth 3D“ į jį nuskrieti, užsukti į vidų bei čia pat tinklo parduotuvėje nusipirkti patikusias kelnes. Patogu ir įdomu, bet orientuota, žinoma, į JAV gyventojus.

Iš arčiau su „Virtual Earth 3D“ susipažinti galima štai čia. Kad viskas veiktų reikia naudoti „Internet Explorer“ 6 arba 7 naršyklę.