Paskutinės paskutinės „GNT Universiteto“/„ALSO Akademijos“ sesijos metu buvo galima pamatyti „ViewSonic“ pristatymą. Nors jų atstovas tiesiogiai ir nepasakė nieko panašaus į tai, ką šios naujienos pavadinimas sako, tačiau būtent šia kryptimi plėtojama kompanijos produktų linija.

„ViewSonic“ pagrindinė produktų linija – kompiuterių monitoriai. Visi jie skirstomi į 4 grupes: VA, skirtus taupiems, VG, skirtus žmonėms, negalintiems gyventi be geros kokybės multimedijos paslaugų/produktų, VX, skirtus rimtiems žaidėjams, VP, skirtus profesionalams (labiausiai dizaineriams). Kiekvienoje iš šių grupių bus naujovių. Visgi, kaip ir praėjusiais metais taip ir šiais, didžiąją dalį produkcijos sudarys 16:10 formato monitoriai.

20“ ekrano įstrižainės monitorių gamybos „ViewSonic“ neplanuoja „atšviežinti“. Anot kompanijos atstovų taip nutiko todėl, kad tokie monitoriai prastai buvo perkami. Tuo tarpu visi kiti sulauks įpėdinių. Juose bus atnaujintas OSD meniu, kurio išvaizda taps dabar gražesnė bei panašesnę į prie „ViewSonic“ monitorių pridedamą programinę įrangą. Anot atstovų tai daroma tam, kad vartotojams dar labiau supaprastėtų monitorių valdymas. Visgi, ar bus dar tik gražūs reklaminiai teiginiai, ar tai iš tiesų duos kažkokios apčiuopiamos naudos, parodys tik laikas.

Daliai žaidimų (ypač ritmo ir pirmo asmens šaudyklėms) labai svarbu, kad vaizdas būtų atvaizduojamas kiek galima greičiau. Dabar 2ms pikselių reakcijas laikas (angl. response time) LCD monitoriuose tapo kone standartu. Atrodytų lyg to ir visiškai gana nuostabiam žaidimui, jei ne įdomus faktas, kad ne kiekvienas LCD monitorius, ant kurio dėžutės puikuojasi didelėm raidėm parašyta „2ms“, iš tiesų yra toks pats geras kaip ir jo konkurentas. Čia „koją pakiša“ būtent labai didelis kai kurių monitorių įvesties inertiškumas (angl. input lag). Būtent dėl jo gali nutikti net ir taip, kad „5ms“ pažymėtas monitorius, veiks ne ką geriau nei koks „25ms“!

Aukščiau esančiuose filmukuose lyginamas „Dell 2408WFP“ (pirmame filmuke stovi kairėje, o antrame – dešinėje) ir „ViewSonic VP2030b“ monitorių įvesties inertiškumas (angl. Input lag). Abu lyginami produktai parduotuvėse buvo parduodami prieš kelis metus, tačiau filmukuose labai gerai galima pamatyti įvesties inertiškumo problemą. „ViewSonic VP2030b“ čia net apie 30ms greitesnis.

Kuo įvesties inertiškumas susijęs su „ViewSonic“ planais? Kompanija visuose naujuose modeliuose atnaujino programinę ir techninę įrangą, kad šiais metais galėtų parodyti dar geresnius rezultatus. Anot „ViewSonic“ atstovo, tai svarbiausia kryptis, kurioje varžosi visi rimtesni plokščiųjų ekranų gamintojai. Savo ruožtu norėtume paminėti tai, kad nepaisant garsiai deklaruojamo varžymosi, greičiausiai ant reto produkto net ir šiais metais pavyks rasti skaičiukų, kurie parodytų įvesties inertiškumą.

Tie patys gamintojai pastaruoju metu varžosi dar ir bandydami pagaminti kuo didesnius ir labiau vartotojams įkandamus monitorius. „ViewSonic“ planuoja šiais metais žengti į 27 colių plačiaekranių monitorių pasaulį, tačiau smulkmeniškesnių detalių apie tokių produktų pasirodymą Lietuvoje kol kas nepateikia. Ką gi, teks šiek tiek palaukti ir patiems pamatyti.

„ViewSonic“ gamina taip pat ir negalingus kompiuterius. Kompiuteriai dvejopi: MiniPC, skirtus tiems, kurie nori turėti kompiuterį mažoje dėžutėje, ir All-In-One, skirtus tiems, kurie išvis nenori turėti jokių papildomų dėžių. „All-In-One“ labiau tinka nesudėtingiems ofiso darbams bei tiems, kurie nori turėti kažką panašaus kaip „Apple iMac“ bet neturi pakankamai jam pinigų. „MiniPC“ – rimtesnis, tačiau kažin ar su šia serija pavyktų pažaisti pačius naujausius žaidimus maksimaliais nustatymais. Labiau „MiniPC“ tinka visokiems neįnoringiems žaidėjams (angl. casual gamers), mėgstantiems pažiūrėti filmus (žadama netrukus pradėti pardavinėti 550 modelį, kuris bus net su blu-ray įrenginiu), naršyti internete bei atlikti nesudėtingus darbus. Taip pat ir tiems, kurie nori taupyti elektrą (ši serija sunaudoja apie 43W kai palyginimui AK sunaudoja paprastai virš 300W) bei dieviną tylą (visi šie kompiuteriukai be garsių ventiliatorių). Greičiausiai praverstų šie dar ir tiems, kurie namie nori turėti nuosavą žaidimo serverį ar namie veikiantį interneto puslapį. Visgi, kol kas tokiam panaudojimui šiek tiek kandžiojasi kaina – pigiausias variantas kainuoja apie 1000 litų… Kitavertus galvojant, kad ateity tokie produktai gali būti dar pigesni, tikėtina, kad galbūt sulauksime tokios dienos, kai norint pažaisti žaidimą su draugais internetu nebereiks ieškoti kur pasikūrus pigiai dedikuotą serverį. Tai bus galima padaryti kone kiekvieno vartotojo namų tamsiame kambariuke stovinčiame tokiame mažajame kompiuteriuke…

Kaip ir „Samsung“ taip pat ir „ViewSonic“ bando lįsti į 3D ekranų rinką. Jau ankščiau „ViewSonic“ vartotojams siūlė ekranus, kurie gali rodyti 3D stereografinį vaizdą, jei užsidedami specialūs akiniai ir nurodomas tam tikros monitoriaus parinktys. Anksčiau „ViewSonic“ prie savo produktų siūlė „nVidia 3D Vision“ akinius, bet pasiskaičiavus, dabar pati juos gaminasi. Su „nVidia“ bendradarbiaujama tik norint ištęstuoti „ViewSonic“ produktų suderinamumą su „nVidia 3D Vision“.

Nepaisant to, kad dar kol kas 3D stereoskopinis vaizdas namuose daugeliui atrodo kaip naujiena, „ViewSonic“ žengia dar toliau – pradeda gaminti tam skirtas ir elektronines lentas (tam tikrą projektorių atmainą) . Gal nieko čia labai ypatingo nebūtų, jei ne faktas, kad kompanija labai rimtai mąsto apie jų panaudojimą mokslui. Nors kol kas vis dar trūksta programų ar video medžiagos, galinčių pravesti kažkokią virtualią pamoką, tačiau pirmieji žingsniai žengti – šia kryptimi vykdomi tyrimai. Įsivaizduok pamoką, kurioje žiūrėtum „Avatar“ stiliaus vaizdus kaip Aleksandras Makedonietis kuria imperiją… ar tai tik nebūtų kiekvieno mokinio svajonė? 🙂