OK, šiek tiek apie kosmosą. Paaiškėjo, kad sekančiu kosmoso turistu taps vienas iš tų žmonių, kurie daugybę metų vadovavo „Microsoft Office“ raštinės programų paketo kūrimui ir tobulinimui – bulgarų kilmės amerikietis Charles Simonyi.

Būdamas 17 metų jis atvyko į JAV, kur studijavo inžineriją. Vėliau C. Simonyi dirbo „Xerox“, iš kurios 1981 metais perėjo į tuomet dar niekam nežinomą „Microsoft“. 2002 metais jis gigantą paliko bei įkūrė savo bendrovę „Intentional Software Corp.“.

Charles Simonyi, kuriam šiuo metu yra 58 metai, laikomas vienu iš tų žmonių, kurie daugiausiai prisidėjo prie „Word“ ir „Excel“ programų sukūrimo bei vėlesnio jų tobulinimo. Nenuostabu, kad būdamas šio veiksmo centre jis spėjo uždirbti ne vieną milijoną. Su maždaug 20 mln. JAV dolerių jam ir teks atsisveikinti mainais už galimybę pažvelgti į Žemę iš kosmoso.

Pats C. Simonyi teigia savo kelione siekiąs ne tik patenkinti smalsumą, bet ir paskatinti jaunus žmones atkakliai dirbti bei siekti svajonių įgyvendinimo. Vienas iš „Microsoft“ įkurėjų Paul Allen pasveikino buvusio kolegos sprendimą pakilti į kosmosą. Jis pats mokslą remia kiek kitaip – dalinai finansuoja civilinio erdvėlaivio kūrimo darbus.