Kompanija „Verbatim“ pranešė, jog jau po keleto mėnesių šiuo metu rinkoje esančius jos pagamintus DVD+RW diskus turėtų pakeisti spartesni analogai, į kuriuos bus galima rašyti 8x sparta.

Spartesniam rašymui tinkamų naujųjų DVD diskų įrašymas turėtų trukti apie 7 minutes. 8x greičio ribą trečiajame šių metų ketvirtyje turėtų pasiekti ir „Verbatim“ dvisluoksniai DVD+R, į kuriuos galima įrašyti 8.5 GB informacijos. Dvisluoksnio disko įrašymas truks atitinkamai kiek ilgiau – apie 15-16 minučių.

DVD+RW diskams, kurios galima rašyti 8x sparta, bus naudojama koncerno „Mitsubishi“, kuriam ir priklauso „Verbatim“, sukurta nauja „Advanced Super Eutectic“ danga. Jos dėka naujuosius diskus turėtų būti galima kokybiškai perrašyti bent tūkstantį kartų.

Pasirodžius 8x sparta įrašomiems daugkartinio naudojimo RW diskams, DVD industrija dar labiau priartės prie maksimalaus galimo duomenų rašymo greičio ribos. Šiuo metu manoma, kad didžiausias greitis, kuriuo galima įrašinėti DVD diskus yra 16x. Jam palaikyti būtinas nuolatinis maždaug 20 MB/s duomenų srautas. Padidinus greitį virš šios ripos, gali imti skilinėti pluoštas, iš kurio gaminami DVD. Na, kažkodėl manau, kad gamintojai ką nors sugalvos, ir DVD diskai drąsiai įveiks ir šią ribą.

Keletas įdomių faktų:

DVD+R ir DVD-R karui artėjant prie pabaigos pasirodę DVD-RAM standarto diskai buvo pritaikyti gerokai dažnesniam vartojimui. Standartinis perrašomų pliusinių ir minusinių DVD resursas – apie 1000 ciklų, tuo tarpu DVD-RAM – net 100 000. Kažin ar verta šiais skaičiais aklai pasikliauti, tačiau pabandyti DVD-RAM diskus galima. Juolab, kad nemaža dalis dabar parduodamų optinių diskų įrenginių gali rašyti ir į juos.

Japonijoje perkamiausi yra TDK DVD ir CD diskai. Antrąją vietą užima „Verbatim“, kurie ten vadinasi tiesiog „Mitsubishi“.