USB standarto vystymu besirūpinanti nepelno organizacija „USB Implementers Forum“ pristatė naujausią trečiąją jo versiją. Pagrindinės naujovės – dar didesnė nei USB 2.0 duomenų pralaida, kuri šiame HD amžiuje gali būti tikrai labai naudinga.

Džiugi žinia mums yra tai, kad USB 3.0 standartą palaikantys įrenginiai bus suderinami su USB 1.0 ir USB 2.0, t. y. pati jungtis nesikeis, viskas turėtų veikti. USB 3.0 siūlys net dešimt kartų didesnę pralaidą nei USB 2.0 – ji sieks 4,8 Gb/s, kas reiškia, jog 600 MB failas galės būti perduotas vos per sekundę. Žinoma, tai tik teoriniai paskaičiavimai, nes realybėje viskas priklauso ir nuo kitų faktorių, pradedant laido kokybe ir ilgiu, baigiant kompiuterio kietojo disko sparta.

Jei šiai dienai 600MB/s ir atrodo labai daug, netolimoje ateityje dar labiau paplitus HD įrangai, tai gali taip daug jau ir nebeatrodyti. Be didesnės pralaidos USB 3.0 turėtų pasiūlyti ir geresnį tinkamumą darbui kuomet svarbus energijos taupymas, bet apie tai kol kas plačiau nekalbama. Pilnų USB 3.0 standarto specifikacijų tikimasi sulaukti kitų metų pradžioje.