Kino studija „Universal“ JAV teismui įteikė ieškinį, kuriame keletą keitimosi vaizdo įrašais tinklapių kaltina daugkartiniais autorių teisių pažeidimais.

Viskas būtų suprantama, jei kalba eitų apie YouTube.com ir kokią kitą stambesnę svetainę, tačiau „Universal“ užkliuvo nedideli ir šiapus Atlanto net gana menkai žinomi tinklapiai „Grouper“ bei „Bolt“.

„Universal“ atstovo teigimu, priešingai nei daugelis didžiųjų tokio tipo svetainių, šie du tinklapiai neturi jokio susitarimo su įrašų studijomis, kuriame būtų apibrėžiama, kaip sprendžiamos su autorių teisėmis susijusios problemos. Tuo tarpu vartotojai mielai keičias ištraukomis iš „Universal“ filmų. Taigi, gaunasi, kad „Grouper“ ir „Bolt“ savo komercinę sėkmę iš dalies grindžia ne itin legaliais dalykais.

„Universal“ bandys prisiteisti po 150 000 JAV dolerių už kiekvieną vaizdo įrašą, kurio viešas publikavimas svetainėse kertasi su autorių teisių įstatymais. Tuo tarpu rinkos specialistai teigia, kad studijas atgręžti į internetą paskatino nesenas bei plačiai nuskambėjęs įvykis kuomet „Google“ nupirko svetainę „YouTube.com“.

Beje, ne taip seniai „Universal“ grasino teistis ir su „YouTube.com“, bet viskas baigėsi gerai – praeitą savaitę bendrovės pasirašė susitarimą dėl medžiagos naudojimo.