„Sony“ vardas vis nenori išnykti iš techninės įrangos naujienų. Neseniai PS3 išleidimą Europoje nukėlusi bei konsolės pardavimo prognozes sumažinusi kompanija vėl čia ir, deja, vėl ne itin palankiame jai kontekste.

Vienos didžiausių Holivudo kino studijų „Universal Studios“ vadovas Craig Kornblau pratrūko prieš „Blu-ray“ optinių diskų formatą nukreiptos kritikos lavina. Jo teigimu, beprasidedančiame formatų kare jau matyti aiškus nugalėtojas – HD DVD. „Pažiūrėkite į bandžiusiųjų įspūdžius, straipsnius, parduotuves. Akivaizdu, kad pirmieji į rinką žengę HD DVD diskai yra gerokai perspektyvesni kaip naujos kartos kokybiškų filmų laikmena. Ką jau kalbėti apie gerą kainos-kokybės santykį, kuriuo „Blu-ray“ tikrai negali pasigirti.“ – teigia jis.

„Universal Studios“ vadovas prisiminė ir rugpjūčio gale „High-Def Digest“ [url=“http://www.highdefdigest.com/feature_blurayvshddvd_firstcomparison.html
„]atliktus testus[/url]. Juose buvo lyginami trys filmai – „Training Day“, „Kiss Kiss Bang Bang“ ir „Rumor Has It…“. Testuotojai sugebėjo susižvejoti gamyklines jų versijas ir HD DVD, ir „Blu-ray“ diskuose. Testų rezultatai „Blu-ray“ stovyklai buvo itin nepalankūs – HD DVD itin pranašesni buvo kalbant apie vaizdo kokybę, tuo tarpu „Blu-ray“ filmuose testavusieji pastebėjo kiek per daug artefaktų, triukšmo, prastą spalvingumą.

Vėlesnis „High-Def Digest“ tokio pat tipo bandymas, atliktas su filmais „Full Metal Jacket“, „Lethal Weapon“ ir „Firewall“, parodė, jog situacija kiek pagerėja, jei filmas „Blu-ray“ diske įrašytas ne MPEG-2, o VC-1 formatu.

Na, kaip ten bebūtų su kokybe, „Universal Studios“ vadovo kritika žiauroka ir veikiausiai pelnyta. DVD besivaržantys pakeisti formatai tarpusavyje kariauja gana aktyviai, tad greitu laiku reiktų tikėtis ir kokio nors HD DVD menkinančio pranešimo ar pristatymo… Laukiam.