Per pasaulį ritasi Bitcoin’ų rinkimų manija. Jai neatsispiria ne tik vartotojai, bet ir geležies gamintojai. Štai Asrock pristato specialiai šiam reikalui skirtas motinines plokštes H61 BTC (LGA 1155 procesoriams) ir H81 Pro BTC (naujesniesiems LGA 1150 Haswell CPU).

Kaip suprantate plokštės turės pigiausius lustus, tačiau ir kitais klausimais viskas buvo apkarpyta, kas nereikalinga mining’ui – juk Bitcoin’teriai yra taupūs žmonės. Tai pasireiškia ir minėtuose lustuose, ir papildomų chip’ų nebuvime, ir audio sistemoje, ir CPU maitinimo grandį, nors AsRock giriasi, kad jų keturių fazių maitinimo sistema yra geresnė už pačių elementariausių trijų fazių plokščių, esmė išlieka tokia pati.

Pagrindinis dalykas Bitcoin’tam darti yra vaizdo plokštės galia. Kadangi vienos gali neužtekti, AsRock palaiko net iki šešių vaizdo plokščių kurias į lizdus galėsime sukišti per prailginimo kabelius. Vienas iš lizdų bus standartinis PCI-Express 3.0 x16, o kiti penki – PCI-Express 2.0 x1. Beliko nuspręsti kur visas plokštes reiks sustatyti. Plokštėje yra dvi niekur iki šiol tokioje vietoje neregėtos Molex jungtys. prijungus daugiau plokščių gali neužtekti 24 pin jungties galimybių visom joms išmaitinti, taigi į pagalbą pasitelkiama papildomos pajėgos.

Nors ir galime abejoti šių motininių plokščių reikalingumu, naudingumu ir pan, bet privalome pripažinti, kad idėja išties nors ir keista, bet įdomi. Tai yra vieni išskirtiniausių sprendimų šiuolaikinių identiškų plokščių pasaulyje, kur kiekviena plokštė turi labai panašų analogą visų konkurentų gretose.

AsRock, Games.lt