Pranešama, jog silpsta Secure Digital (SD) atminties kortelių tiekimas. Šios kortelės naudojamos nemenkoje dalyje skaitmeninių fotoaparatų ir kitų su atminties kortelėmis dirbančių įrenginių.

Tiekimo silpnėjimo priežastis – gamybiniai nesklandumai kompanijoje „Toshiba“. Na, atrodytų, kaip gali būti, jog vienos bendrovės problemos, kokia didelė ji bebūtų, įtakoja visą rinką. Pasirodo – tai įmanoma. Dėl itin didelių licenzijavimo mokesčių, kuriuos privalu susimokėti pradedant gaminti SD korteles, daugelis bendrovių pačios jų nekuria, o tik klijuoja savo logotipus ant „Toshiba“ bei keleto kitų kompanijų produkcijos. Taigi, „Toshiba“ problemos paveikė ne vieną ir ne dvi SD „gaminančias“ bendroves. Pati kompanija sutrikimų nekomentuoja, tiesiog teigia, jog gamyba turėtų grįžti į ankstesnes vėžes ne anksčiau, nei sausio pabaigoje.

Šiuo metu SD atminties kortelėms tenka didžioji šio tipo produktų galis. Populiariausi – 256 ir 512 megabaitų talpos variantai. Gali būti, jog dėl tiekimo sutrikimų kiek kilstels SD kainos. Mano fotoaparatas naudoja SD… 🙁