Pastaruoju metu novatoriškais sprendimas automobilių rinkoje garsėjantys japonai „Toyota“ pristatė dar vieną naujovę – pažangiausią pasaulyje autosimuliatorių. Ir jis, panašu, visu šviesmečiu lenkia PS3 su prijungtu vairu ir GT5 😉

Simuliatorius iš tiesų yra pilno dydžio automobilis, įkurdintas 7 metrų ilgio kupole. Kupolo vidus naudojamas kaip milžiniškas ekranas tariamą automobilį supančiai aplinka vaizduoti – atkuriama net 40 km Susono miesto P. Korėjoje gatvių. Automobilis gali būti purtomas, vibruoti, šoktelėti, virpėti priklausomai nuo greičio. Naudojami ir garso efektai – priklausomai nuo greičio keičiasi išorės triukšmai, girdisi pravažiuojantys automobiliai ir kitkas.

Galima drąsiai sukioti vairą – aplinka dinamiškai keičiasi lyg būtų važiuojama tikro miesto gatvėmis. Tuo tarpu simuliatoriaus kupolas taip pat sukiojasi bei gali pasislinkti iki 35 metrų pirmyn-atgal bei 20 metrų į šonus. Tai reiškia, jog staigiant stabdant kupolas gali sukurti tikrą vairuotojo sviedimo į priekį efektą, na o greitai įveikiant posūkį vairuotojas prispaudžiamas prie sėdynės nes kupolas atitinkama manevruoja savo darbiniame plote.

Skelbiama, kad simuliatorių „Toyota“ naudos avarijų priežasčių tyrimui – bus nagrinėjama, kodėl vairuotojai užmiega už vairo bei kas įtakoja jų klaidas. Taip pat žadama ir kurti pažangesnes saugumo technologijas, nes naudojant pažangiausia pasaulyje autosimuliatorių nereikės rengti gremėzdiškų bandymų su tikrais automobiliais arba jų bent jau reiks mažiau.