Kompanija „Toshiba“ skelbia radusi būdą vaizduoti trimačius vaizdus plokščiuose ekranuose. Žadama, jog sėkmingai pritaikius šią technologiją žaidimų, filmų bei kitų pramogų mėgėjams gali atsiverti visiškai kitoks vaizdo pasaulius.

Tradiciniai trimačio vaizdo ekranai yra specialios formos, be to, erdvinis vaizdas matomas tik į juos žiūrint tam tikru kampu. „Toshiba“ teigia viso to atsikračiusi – vaizdas pateikiamas plokščiame ekrane naudojant sudėtinas mikrolęšių sistemas bei šviesos srautą valdančią programinę įrangą. Ji vienu metu naudoja 10 arba daugiau vaizdo variacijų bei deformacijų tam, kad sukurtų erdvinį vaizdą, kuris matomas 30 cm ir didesniu atstumu nuo ekrano. Vaizdui stebėti nereikia specialių akinių ar kitų priemonių.

Žiniasklaidos atstovams buvo pademonstruota keletas vaizdų naujajame 3D ekrane. Jie galėjo apžiūrėti vaizduojamus skardines bei butelius. Anot renginyje dalyvavusių – vaizdas įspūdingas. Gaila, tačiau nuotraukų ar kitokios vaizdinės medžiagos man nepavyko rasti.

Įdomiausia tai, jog „Toshiba“ planuoja naująją technologiją pirmąsyk pritaikyti žaidimams jau kitais metais. Taip pat planuojama Japonijos restoranų lankytojams imti siūlyti trimačius meniu, kuriuose jie matytų erdvinį patiekalo vaizdą.

2010 metais „Toshiba“ planuoja bandyti pritaikyti savo erdvinio vaizdo projektavimo plokščiame ekrane technologiją trimatei televizijai ir nešiojamiems žaidimų kompiuteriams.

Na, skamba neblogai. Pafantazuokime – žengiame į demonų knibždančią „Diablo 3“ pasaulio pelkę. Matome ekrane savo herojų, bet ir jis pats, ir aplinka jau nebeprimena knygos puslapio. Viskas gyva, tikrovišką. Atrodo, jog medžių lapus ir demonų ginklus beveik galima paliesti. Ech, norėtųsi to sulaukti.