Japonijos kompanija „Toshiba“ JAV teismui įteikė ieškinį, kuriame bendrovę „Imation“ ir kelias smulkesnes įrašomų DVD gamintojas kaltina patentuotų technologijų naudojimu be leidimo.

„Toshiba“ reikalauja, kad įmonės atlygintų žalą už pažeidimo laikotarpį, be to, būtų uždrausta į JAV importuoti, gaminti ir šalies rinkoje parduoti pažeidžiant kompanijos teises pagamintus produkuts. Itin kliūva „Imation“ ir „Memorex“ prekės ženklais žymimiems DVD diskams.

Reikalas tame, kad „Toshiba“ teikia licenzijas, kurios tiesiog būtinos norint gaminti standartus atitinkančius įrašomus DVD diskus. „Imation“ ir kitos bendrovės dėl jų nesikreipė nei į „Toshiba“, ne į „DVD6C Licensing Group“, tad lyg ir pažeidė numatytas procedūras – gamino DVD neturėdami tam licencijos iš technologijų autorių.

Štai taip. Viena vertus ieškinys keistokas, kita vertus – jei „Imation“ su kolegomis tikrai apėjo visuotinai esančią, nors gal ir keistą, tvarką, jiems tarsi ir priklausytų už tokį išradingumą gauti pagal nuopelnus. Kodėl vienos bendrovės nekvestionuodamos susimoka už licencijas, o kitos turėtų to išvengti?