„Toshiba“, panašu, bando stabilizuoti HD DVD formato pozicijas, kurios nemenkai susvyravo po to, kai „Warner“ pranešė leisiantys savo produkciją tik konkuruojančiu „Blu-ray“ formatu. Kompanija sumažino savo buitinių HD DVD grotuvų kainas JAV rinkoje.

Amerikiečiai paprasčiausia „Toshiba“ buitinio HD DVD grotuvo variantą „HD-A3“ jau gali įsigyti tik už 149,99 JAV dolerio. Brangesni modeliai „HD-A30“ ir „HD-A35“ atpigo, atitinkamai, iki 199,99$ ir 299,99$. Be to, prie visų grotuvų pridedami keli HD DVD formato filmai, na o dar penkis nemokamus filmus pirkėjai galės gauti paštu išsiuntę pridedamą užsakymo kuponą.

Be kainų mažinimo, imtasi ir kitų veiksmų. Tarkime, netikėtai daug dėmesio „Toshiba“ staiga pradėjo skirti DVD filmų peržiūrai HD DVD grotuvuose. Teigiama, kad „upscaling“ procesas, kurio metu DVD filmų raiška dirbtinai padidinama iki HD, dabar toks kokybiškas, kad skirtumo nuo „tikrų“ HD filmų beveik nematyti. Žinoma, ekspertai ir labiau pažengę vartotojai iš tokių pareiškimų tik šaiposi – ko jau ko, o tikrai didelės įrašo raiškos dirbtinai padidintoji atstoti tikrai negali.

Suaktyvėjo ir „Toshiba“ reklama JAV spaudoje, televizijoje. Turbūt ne be reikalo manoma, jog tai – atsakas į „Blu-ray“ stiprėjimą.

HD DVD formatą remianti šimto trisdešimties įmonių, tarp kurių yra tokie gigantai kaip „Microsoft“, NEC, „Intel“, „Sanyo“, grupė vis dar neplatina jokių oficialių pranešimų apie aktyvėjantį HD DVD propagavimą.