Tipinė raiška itin didelės (22-30 colių) įstrižainės prie kompiuterių jungiamiems skystųjų kristalų monitoriams yra 2560 x 1600 taškų. Visgi ir to ne visuomet pakanka atliekant specifines užduotis, pavyzdžiui, užsiimant trimačiu projektavimu.

Tiems, kam ir 2560 x 1600 ne gana į pagalba suskubo „Toshiba“. Kompanija anonsavo 22,2 colio įstrižainės skystų kristalų ekraną, kurio raiška siekia net 3840 x 2400 taškų (QUXGA-W).

Deja, kitos naujojo monitoriaus specifikacijos nėra tokios įspūdingos kaip raiška. Šviesumas siekia 235 kandelas į kvadratinį metrą, kontrasto santykis – tik 300:1. Vertikalus apžvalgos kampas – 100 laipsnių, horizontalus – 120 laipsnių. Atkuriama iki 16,7 mln. spalvų. Šviesumui ir kontrastui tobulėti tikrai yra kur – daugelis rimtesnių monitorių gali pasigirti gerokai įspūdingesniais rodikliais. Beje, kūrėjai iš anksto įspėja, kad perskaityti tekstą tokios raiškos ir tokio dydžio ekrane itin sunku ir dažnai tiesiog neįmanoma – jis pernelyg smulkus.

Mūsų valiuta šis monitorius kainuotų apie 43 tūkstančius litų. Be to, reikalinga ir speciali vaizdo plokštė, kuri taip pat ne pigi – apie 6,5 tūkstančio litų. Tiesa, jei jau turima labai galinga vaizdo plokštė, galima apsieiti ir be šio itin prabangaus varianto.

Tikrai didelę naujojo monitoriaus kainą veikiausiai lemia tai, jog tokios raiškos matricos nėra gaminamos įprastinėse LCD monitorių linijose. Jos gimsta tik specialiose „Toshiba“ ir NEC gamyklose, kurios užsiima medicininėms reikmėms skirtais ekranais.

Prekyboje 3480 x 2400 raiškos ir 22,2″ įstrižainės monitorius turi pasirodyti antrame kitų metų ketvirtyje.