Daugelis mūsų ar kitose svetainėse IT naujienas sekančiųjų manau puikiai pamena, kad HD DVD ir „Blu-ray“ karas dėl vietos po saule baigėsi greitai po to, kai apie išskirtinę paramą „Blu-ray“ diskų formatui pranešė „Warner“ kino studija.

Savo interviu laikraščiui „Wall Street Journal“ „Toshiba“ vadovas Atsutoshi Nishida patvirtino, jog didžiąją dalį namų įrašų rinkos kontroliuojančių „Warner“ sprendimas iš tiesų lėmė formatų karo pabaigą. Anot jo, po „Warner“ pasirinkimo neliko nieko kito, kaip tik pasitraukti, nes be kita ko ėmė stiprėti ir vartotojų poreikis vienam, o ne keliems HD diskų formatams.

Žinoma, įvertinant tai, jog „Toshiba“ suprato sunkią savo remiamo HD DVD formato padėti, kiek keistai atrodo iškart po „Warner“ sprendimo ir vėliau platinti pranešimai spaudai, kuriuose teigta, jos viskas puiku: HD DVD įranga perkama, tobulinamos technologijos. Kita vertus, kas beliko – už kompanijos įvaizdį atsakinti žmonės vargu ar gali taip drąsiai išrėžti tiesą kaip tą saviškiame interviu padarė jos vadovas.