Tęsiasi Kalėdinis didžiųjų IT kompanijų poravimasis. „Samsung“ ir „Hitachi“ susitarė keistis kietųjų diskų technologijomis, „Samsung“ ir „Toshiba“ tą patį veiks „flash“ tipo atminties srityje. Naujausias tokios draugystės pavyzdys – „Toshiba“ ir „Sharp“ susitarimas bendradarbiauti gaminant skystųjų kristalų ekranus.

Bendradarbiaujama bus gamybos lygmenyje. „Toshiba“ įsipareigojo nupirkti 40% didesnės įstrižainės LCD ekranų, kuriuos pagamins „Sharp“, šiuo metu valdantys didžiausias LCD ekranų gamyklas pasaulyje. Mainais į tai „Sharp“ įsipareigojo pusę LCD ekranų gamybai naudojamų puslaidininkių pirkti iš „Toshiba“. „Toshiba“ prezidento Atsutoshi Nishida teigimu, vienai bendrovei spėti gerai daryti viską konkurencingoje nūdienos IT rinkoje sunku, tad bendromis jėgomis pavyks gerokai daugiau pasiekti.

Tikimasi, kad apsikeitimas gamybiniais resursais padės padidinti abiejų kompanijų pajamas maždaug 618-706 mln. JAV dolerių, na o tokių pinigų nesiekti tikrai būtų keista. Greta darbų pasidalijimo tarpusavio susitarimu kompanijos užsitikrino ir nuolatinius produkcijos pardavimus, kas taip pat yra svarbu planuojant kitus finansinius manevrus.

Anksčiau šį mėnesį „Toshiba“ skelbė, kad OLED technologijos televizorius rinkai planuoja pristatyti tik 2010. Taip pat daug kalbama ir apie kitą sąjungą, kuri galbūt pasirodys LCD ekranų pasaulyje – dėl bendro sandėrio derasi „Matsushita“ ir „Hitachi“.