Elektronikos gamintoja „Toshiba“, panašu, jau yra paskutiniajame derybų dėl „Fujitsu“ kietųjų diskų verslo perėmimo etape. Įdomu tai, kad kaina, dėl kurios kalbama, numatoma gerokai mažesnė nei tuomet, kai dėl to paties klausiomo „Fujitsu“ derėjosi su „Western Digital“.

„Taip, mes deramės su „Fujitsu“ dėl jų kietųjų diskų verslo, tačiau šiuo metu negalime nieko daugiau komentuoti“, – telefonu naujienų kanalui „Bloomberg“ teigė „Toshiba“ atstovas viešiesiems ryšiams iš Tokijo.

Anot tekančios saulės šalies žiniasklaidos, „Toshiba“ turėtų už nuostolingą „Fujitsu“ HDD padalinį sumokėti apie 557 mln. JAV dolerių. Tai gerokai mažiau nei 661-944 milijonai dėl kurių „Fujitsu“ tarėsi su „Western Digital“ spalį, tad veikiausiai pelno nenešančio verslo pasaulinio ekonomikos sąstingio akivaizdoje norima atsikratyti kuo greičiau. Nepaisant to, „Fujitsu“ HDD padalinio reali vertė išlieka tikrai aukšta, siekia 1 mlrd. dolerių.

2007 metais „Toshiba“ buvo penktas pagal dydį kietųjų diskų gamintojas, valdantis 7,2 proc. rinkos, tuo tarpu „Fujitsu“ – šeštas (su 6,9 proc.).