Įvadas

Kaimynas ir tėtis, padėdami man į trečią aukštą užnešti milžinišką kartoninę dėžę, vėliau pamatę jos turinį vienbalsiu manęs paklausė – ar tai ne serverinė dėžė? Atsakiau, jog ne, bet vėliau susimąsčiau, jog jiedu buvo visiškai arti tiesos.

Fractal Define XL R2 – švedų gamintojo „Fractal“ full-tower tipo asmeninio kompiuterio korpusas. Pro šalį „Fractal“ nešaudo, ir pristato vartotojui stilingą, o tuo pačiu ir funkcionalų gaminį.

Specifikacijos:

Pakuotė ir komplektacija

Sulaukęs skambučio iš UPS kurjerio, ir grįžęs namo, prieš akis išvydau milžinišką dėžę, kurios viduje – antroji, ne ką mažesnė. Apsauginiuose putoplasto rėmeliuose celofanu padengtas slypi naujumu kvepianti geležis.

Korpuso priekis – apsaugotas apsaugine plėvele. Iš galo – žioji užpildymo reikalaujančios PSU bei motininės plokštės ertmės, bei į akis krenta devyni charizmatiški PCI įrenginių dangteliai

Dėžėje taip pat randu vartotojo instrukciją, įspėjimą apie Fractal apsižioplinimą. Šis byloja apie tai, jog prie korpuso pridėti motininės plokštės tvirtinimo varžteliai per maži, todėl firma atsiprašo, bei prideda tinkamo dydžio varžtelius.

Varžtai visiems gyvenimo atvejams, sudėti į stilingą dėžutę, taupant vietą, paslėptą viename iš kietųjų diskų stačlių. Pridėta ir montažinių juostelių, vibraciją mažinančių gumyčių, bei rankomis priveržiamų varžtų.

Durelės, įrenginių stalčiai

Optinės medijos naudotojai prie DVD ar CD įrenginio prieis atvėrę priekyje esančias dureles, kurios tarnauja ne tik kaip stilinga įrenginių apsauga, bet kaip ir akustinis elementas. Durelės iš vidaus padengtos triukšmą mažinančia medžiaga.

Atvėrę dureles, randame 4 x 5.25“ stalčius, kurių durelės, norint įsistatyti įrenginį, lengvai išsiima ranka. Taip pat, dešinėje randame jungiklį, kuriuo vartotojas gali keisti korpuse įmontuotų ventiliatorių voltažą. 12, 7 ir 5 voltų opcijos leidžia pasirinkti optimalų temperatūros bei triukšmo santykį. Nors įjungus ir 12 voltų režimą, triukšmas nėra toks jau rėžiantis ausį.

Po įrenginių stalčiais – dar vienos durelės, už kurių slypi išimamas dulkių filtras su prie jo pritaisytu vienu iš trijų korpuso ventiliatorių. Ventiliatorius tvirtinasi be varžtų, todėl dulkių filtro valymo procedūra – nesunki. Tereikia pirštais atkabinti ventiliatorių nuo filtro, tuomet galima valyti.

Išorinės jungtys bei kojelės

Korpuso viršuje – minimalus, tačiau pakankamas įvesties bei išvesties lizdų kiekis. Čionai randame įjungimo bei perkrovimo mygtukus, audio įvesties bei išvesties lizdus, bei keturias USB prieigas, iš kurių dvi 2.0 standarto, o kitos dvi – 3.0. Po įjungimo mygtuku – šviesos diodas, bylojantis apie tai, jog kompiuteris įjungtas. Jei aušinimo poreikiai dideli – vartotojas, išėmęs triukšmą slopinančią medžiagą, viršuje gali įsistatyti porą 140 mm ventiliatorių.

Kompiuteris stabilus dėl keturių, ypatingai masyvių guminių kojyčių. Dugne taip pat randame ir antrąjį, lengvai išimamą dulkių filtrą, dengiantį antrąjį su korpusu atėjusį ventiliatorių, bei laisvą tokių pat dimensijų ertmę.

Vidus

Šoniniai korpuso dangčiai tvirtinasi dviem rankomis atsukamais varžtais, ir išsiima lengvai šias stumtelėjus korpuso galo kryptimi. Kairiojo dangčio, padengto akustine medžiaga, viduje – ModuVent plokštelė, tarnaujanti kaip akustinis korpuso elementas. Norintieji ją gali išsiimti, ir įsistatyti 140 mm aušintuvą.

Atvėrus korpuso vidų, prieš akis atsiveria specialios skylės palaidiems laidams išslapstyti. Dešiniąjame apatiniame kampe randame ir dvi kietųjų diskų sekcijas. Viršitinioji, dviejų varžtų pagalba, lengvai išsiima. Į viršutiniąją kietųjų diskų sekciją oro srovę pučią priekinis ventiliatorius.

Apatiniame kairiąjame kampe – vieta, palikta maitinimo blokui. Šis tvirtinasi ventiliatoriumi į viršų, o į jo priešingą pusę remiasi dvi vibraciją mažinančios gumos. Čia tilps 190 mm ilgio maitinimo blokas. Jei turite ilgesnį – teks išimti 140 mm ventiliatorių.

Motininę plokštę prie korpuso tvirtinti teks prieš tai įsukus anksčiau paminėtus tvirtinimo varžtelius, pridėtus maišelyje prie įspėjimo. Priklausomai nuo motininės plokštės, vartotojui teks pačiam susižiūrėti, kuriuose taškuose reikės sukti varžtus.

Laidai bei aušintuvai

Kitoje korpuso pusėje palikta 26 mm pločio ertmė, skirta pro specialias laidų paslėpimo skyles išvedžiotiems laidams išslapstyti. Tokiu būdu išslapstytais laidais, korpuso vidus tampa kur kas tvarkingesnis.

Visi trys iš anksto korpuse pridėti aušintuvai jungiasi į šakotuvą, kuris galiausiai prijungiamas prie vienos maitinimo bloko Molex jungties.

Kietųjų diskų tvirtinimas

Kietieji diskai prie savo stalčių tvirtinasi keturiais varžtais, o jų vibraciją mažiną specialios gumos. Vėliau kietą diską iš korpuso išimti nebereikia jokių įrankių, tereikia į vidinę pusę dviem pirštais palenkti išlendančias plokšteles, ir ištraukti įrenginį.

Džiugi žinia SSD turėtojams – visi stalčiukai suderinami ir su 2.5“ laikmenomis. Pastarieji tvirtinami keturiais mažesniais varžtais.

Testai

Temperatūros testams naudota aparatinė įranga:

Apkrovęs kompiuterį Valley Benchmark grafiniu varikliuku, ir su kiekvienu aušintuvo režimu palikęs varikliuką suktis pusei valandos, surinkau aparatinės įrangos temperatūras su visais trim (5v, 7v bei 12v) aušintuvų įtampų režimais. Kad būtų smagiau, procesoriaus taktinį dažnį pakėliau iki 2800 MHz. Tiesa, teste naudota vaizdo plokštė skaičiavo ne pirmus metus, todėl dėl atsipalaidavusio aušintuvo guolio, jos savitosios aušinimo savybės buvo kiek prastokos. Tačiau bendras rezultatas maloniai nustebino.

Išvadas

Fractal logotipe esanti snaigė simbolizuoja begalinį tobulybės siekimą (matematinė fraktalo figūra), bei šaltį (aušinimo galimyės). Taigi – jei nusprendėte susidėti savo kompiuterio vidurius į Fractal Define XL R2 – ant stalo reikės padaryti truputį daugiau vietos, kad pavyktų šį stilingai atrodantį gremėzdą priparkuoti ant jūsų stalo. Tai korpusas, su kuriuo kiekvienas norintis gali išgauti tobulą tylos bei aušinimo našumo santykį. Nesvarbu ar tai bus tylus, studijoje stovintis kompiuteris, o gal visas namų serveris – vietos jame niekada nepritrūks, o ir surinkimo metu velniškai gerai praleisite laiką.

Korpuso kaina siekia 350 litų, kas nėra daug už tokio kalibro daiktą. Pagrindiniai konkurentai būtų šiek tiek brangesnis Antec P280 ar Nanoxia produktai.