Toli gražu ne kiekvienas iš mūsų turi ypač galingą procesorių, ryjantį daug elektros energijos. Dar mažiau žmonių spartina savo procesorių, keldami jo standartinę įtampą ir taip kelia procesoriaus temperatūrą. Tačiau neabejoju, jog daug daugiau žmonių rūpinasi, jog dirbdami aušintuvai keltų kuo mažiau triukšmo, ir pirkdami būtų labai patenkinanti, gavę tinkamą aušintuvą gavę už labai patrauklią kainą.

Visus šiuos duomenis atitinka Titan gamybos aušintuvas DC-K8J825Z/N. Jis skirtas nereikliems namų vartotojams, kuriems nereikia ypač didelio aušinimo efektyvumo – pakanka užtikrinančio stabilų kompiuterio darbą. Kaip jau supratote, būtent šis Titan DC-K8J825Z/N aušintuvas ir bus apžvelgtas šioje apžvalgoje.

Turinys:

1. Apie aušintuvą
2. Kokiems procesoriams tinka šis aušintuvas
3. Temperatūros testai
4. Išvados

Apie aušintuvą

Kaip jau ir sakiau tai aušintuvas skirtas nereikliems vartotojams iš aušintuvo reikalaujantiems labai nedaug. Jis yra supakuotas kompaktiškoje, pažeminto kubo formos dėžutėje. Ant šios juodos dėžutės yra pateikiama pagrindinė informacija apie aušintuvą. Aušintuvui suteikiamas vienerių metų garantinis laikotarpis.

Aušintuvo ventiliatoriaus skersmuo yra 80mm. Viso aušintuvo ilgis yra puse centimetro didesnis. Ventiliatorius sukasi, pasak gamintojo, maždaug 2100 apsukų per minutę greičiu (+/- 10 procentų paklaida). Programa PC Wizard užfiksuodavo panašias apsukas. Besisukdamas, aušintuvas suvartoja, be abejo, simboliškai – tik 0,96W elektros energijos.

Procesoriaus aušintuvo, skleidžiamas triukšmas manęs tikrai nevargina – aušintuvo ventiliatorius veikia ypatingai tyliai. Pasak gamintojo ventiliatoriaus skleidžiamas triukšmas neviršys 22,5 decibelų. Kaip jau ir minėjau, radiatorius yra šiek tiek išplatėjęs ties vieta, kur statomas ventiliatorius. Taigi jeigu Jums yra ypač svarbu, jog kompiuteris neskleistų triukšmo, šis aušintuvas Jums yra išties puikiai tinkamas.

Aušintuvas pagamintas pagal pačią paprasčiausią struktūrą: iš vientiso aliuminio lakšto iškyla vertikalūs aliuminio stulpeliai. Ant jų viršaus montuojamas ventiliatorius. Plastmasinis ventiliatorius horizontaliai prisitvirtina pačioje aušinimo sistemos viršuje. Tvirtinimo varžtai įsispraudžia į tarpelius tarp vertikaliųjų radiatoriaus plokštelių. Tokios sistemos neturi vamzdelių ar panašių pagalbinių aušinimo įtaisų. Brangesni oro aušintuvai turi horizontalias radiatoriaus plokšteles ir vertikalų ventiliatorių. Tokiose aušinimo agregatuose šilumą efektyviau padeda paskirstyti variniai vamzdeliai.

Kokiems procesoriams tinka šis aušintuvas

Aušintuvas yra tinkamas AMD procesoriams. Brangesni modeliai, dažniausiai tinka abiejų procesorių gamintojų produktams aušinti. Jis suderinamas su S754, S939, S940, AM2, AM2+ ir AM3 motininės plokštės jungtimis. Tai sudaro beveik visą praėjusio dešimtmečio AMD asortimentą. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad šis aušintuvas tiks visiems procesoriams, turintiems minėtuosius motininės plokštės lizdus.

Procesoriaus aušintuvo gamintojo duomenimis šis aušintuvas tiks procesoriams, kurių TDP reitingas yra nedidesnis, nei 89W. Neabejoju, jog jis kuo puikiausiai veiks su procesoriais, kurių TDP reitingas siekia ir 95W. Taip jo palaikomų procesorių sąrašas pailgėja, kadangi daug AMD procesorių turi būtent tokį TDP. Tada, paprasčiausiai, bus pasiekta truputėlį didesnė temperatūra, nei numatė aušintuvo gamintojas. Tokiu atveju procesorius dirbs stabiliai ir patikimai, o simboliškai didesnė temperatūra nepakenks. Toks variantas nėra blogas, tačiau, jei turite stipriau kaistantį procesorių, pasirūpinkite ir efektyviu jo aušinimu. Athlon II serijos procesoriams tai daryti galima drąsiai, nes jų maksimali temperatūra – net 73°C. Galingesni Phenom II X3 ir Phenom II X4 broliukam tai padaryti jau šiek tiek sunkiau, kadangi jie tepalaiko vos 62°C laipsnius. Na o norėti aušintuvo, tokiam Phenom procesoriui už 20 – 30 Lt, reikia turėti labai daug naglumo.

Na o dabar įrodysiu, kad kaikuriuose AMD procesoriuose TDP reitingas yra tiesiog nelogiškas. Pavyzdžiui tai yra ypač pastebima trijų branduolių procesoriuose Rana (visa Athlon II X3 serija).

Kaip jau ir minėjau procesorius yra kvadrato, kurio matmenys yra 85 X 85mm. Jo aukštis yra 61mm. Visi šitie matmenys lemia tai, jog aušintuvą bus galimą įmontuoti ir į mažą motininę plokštę. Taip pat mums neprireiks plataus korpuso, taigi šis aušintuvas turėtų tilpti į daugelį kompiuterių.

Temperatūros testai

Na o dabar priėjome prie pačios svarbiausios apžvalgos dalies – temperatūrų testų. Visos temperatūros išmatuotos PCWizard 2010 programa. Testavimui naudotas Venice šeimos procesorius. Jo TDP reitingas yra gana nedidelis tik 67W. Taip pat buvo atliktas temperatūrų testas, pakėlus įtampą 10 procentų. Tai padarius automatiškai pakyla TDP, o kartu su juo ir procesoriaus temperatūra.

Kompiuteriui esant neapkrautam, veikiant tik sisteminėms programoms, procesoriaus temperatūra nusistovi ties 24,5°C. Apkrovus procesorių maksimaliai nusistovi gan neaukšta 40,5°C temperatūra procesoriaus temperatūros yra gan žemos. Net ir karštesniam procesoriui šis aušintuvas yra puikiai tinkamas.

Na o dabar pasunkinsime užduotį – pakelsime procesoriaus įtampą. Kaip ir minėjau ji bus keliama 10 procentų. Pilnai apkrovus Temperatūra pakyla iki 48°C. Taigi puikiai matome, jog su tokiu procesoriumi galime puikiai dirbti, net ir pakėlę įtampą, ir nesibaiminti dėl procesoriaus temperatūros.

Šis procesoriaus aušintuvas yra efektyvesnis, nei standartinis, prie Venice procesoriaus sukomplektuotas aušintuvas. Standartinis aušintuvas, standartinėmis sąlygomis, pasiekia 43°C temperatūrą apkrovimo metu. Na o įtampą pakėlus 10 procentų temperatūra pakyla iki 51,5°C.

Išvados

Taigi matome, jog uždėjus naują aušintuvą gaunami geresni temperatūrų rezultatai. Tiesa, skirtumas tarp šio, ir gamyklinio aušintuvo siekia, maždaug, tik 3°C. Akivaizdu, jog šis aušintuvas netiks norintiems pagerinti savo aušinimo sistemos efektyvumą.

Iš esmės šis aušintuvas nėra labai blogas. Jis tiks žmonėms, iš kompiuterio reikalaujantiems stabilaus darbo. Manau tai yra visai neblogas variantas ieškantiems procesoriaus aušintuvo maždaug už 20 – 30 Lt. Tačiau jeigu Jūs pageidaujate arktinės vėsos ir milžiniškų spartinimo galimybių – nuo šio daikto bėkite kiek kojos neša. Tiesa, tokiu atveju kišenėje privalote turėti bent virš 100Lt.