Sandberg – iš tos pačios šalies kaip ir Steelseries (Danijos) kilęs kompiuterinių aksesuarų gamintojas. Ir nors jų kilmės šalis sutampa, tačiau abiejų kompanijų produktai skirti skirtingoms auditorijoms. Jeigu Steelseries yra kompiuterių periferijos elite, tai Sandberg kovoja su kinais ir lenkais ekonominės klasės produktų rinkoje.

Tenka pripažinti, kad ne visi Lietuvos žaidėjai gali sau leisti brangesnę žaidimų įrangą ir dažnai apsiriboja biudžetiniais produktais. Jau nekalbant apie tuos atvejus, kai naujai žaidimų įrangai tenka taupyti iš bandelėms duotų pinigų.

Todėl kartais reikia išbandyti ir tuos produktus, kurie nėra tokie populiarūs Vakarų pasaulyje, tačiau dėl žemos kainos vis tiek dažnai sutinkami ant Lietuvių žaidėjų stalų. Šiandien pristatome vieną iš jų – Sandberg Derecho ausines.  Tokius produktus apžvelginėti yra ypač svarbu, nes jeigu apie populiariųjų prekinių ženklų produktus visi viską gerai žino, apie retesnius produktus informacijos yra kur kas mažiau.


Spėkite, kas slepiasi pakuotėje…

Ausinės randamos gan neįprasto dizaino pakuotėje, leidžiančioje pamatyti pusę produkto dar prieš jį įsigyjant.

Ją ardyti reikia ilgai, joje pilna visokių plastmasiukų atramų ir t.t. Akivaizdu, kad transportuojant ausines, jas pažeisti bus sunku, nors pati pakuotės medžiaga ir nėra labai stora.

Atspėkite, kas slepiasi pakuotėje apart ausinių. Ogi CD diskas su programine įranga. Sveiki atvykę į 2018-uosius! Daugiau jokių priedų atrasti nepavyko.

Beje internete esančios programos versijos paleisti nepavyko, veikė tik esančioji diske. Laimei, ji nėra labai reikalinga. Bet ką daryti tiems, kurie neturi diskasukio ir net pamiršo, kaip į kompiuterį įdėti diską?


Detalus žvilgsnis

Kaip yra sukuriamos geros ekonominės klasės ausinės? Dažniausiai atsisakoma visų papildomų savybių ir kuriamos ausinės, tiesiog galinčios kuo geriau atkurti garsą. Pffff… Sandberg nuėjo visiškai kitu keliu ir į savo ausines įmontavo daugiaspalvį apšvietimą ir 7.1 erdvinio garso palaikymą ir dar daugiau visko.

Ausinės yra labai didelės. Bet geimerių ausinės paprastai tokios ir būna, o jas prijungus prie PC kompaktiškumas nėra pagrindiniu kriterijumi.

Pirmiausiai į akis krenta apšviečiami ausinių kaušeliai. Jų spalva nuolat keičiasi, iš viso yra septynios spalvos. Tai duoklė tiems vartotojams, kurie visiškai nesupranta minimalizmo. Na ir gerai, šios ausinės tikrai neskirtos kuklumo turintiems pirkėjams. Apšvietimas nėra funkcionalus, negalima fiksuoti vienos spalvos, ar reguliuoti kažko kito, galima nebent visiškai išjungti švieseles.

Įdomiausi dalykai pradeda dėtis ausinėms prašvietus ilgesnį laiką. Skirtingos pusės viena spalva šviečia ne idealiai vienodą laiko intervalą. Rezultatas – išsiderinus programai abi pusės šviečia skirtingom spalvom. Iš vienos pusės tai labai juokinga gamintojų klaida, tačiau dar labiau nusišypsoti verčia tai, kad jas naudojant, vienu momentu neįmanoma matyti abiejų ausinių pusių, taigi tos klaidos niekas beveik nepastebės.

Neįprastas sprendimas ausinėms suteikti tik USB jungtį. Paprastai adapterio pagalba ausinėse gali veikti tiek 3,5mm, tiek USB jungtyje. Sprendimas apsiriboti tik USB jungtimi daro ausines nesuderinamomis su telefonais ir žaidimų konsolėmis. Jeigu telefonams šios ausinės yra per didelės, tai atsisakyti konsolių yra gan rizikingas gamintojų žingsnis.

Ausinių mikrofonas būdamas užverstu kompaktiškai pasislepia ausinių korpuse. Man patiko, kaip lengvai jis pasislepia ir išsitraukia.

Ant ausinių kaušelio esančiais valdikliais galima reguliuoti garsumą, apšvietimą ir papildomą funkciją, kurią aptarsiu vėliau.


Garsas ir komfortas

Nepaisant to, kad ausinės yra labai didelės, tačiau jose esantys garsiakalbiai yra gan nedideli. Jų skersmuo tesiekia 40 milimetrų.

Bandant brangiausias nežinomo gamintojo ausines, kurios kainuoja, kiek patys pigiausi žinomesnių gamintojų gaminiai, didelių lūkesčių neturėjau. Bet jie buvo viršyti! Atsižvelgiant, kad tai pigus modelis, ausinės siūlo visai priimtiną garso kokybę.

Tai galioja žaidimams. Gaila, jog apie muziką to pasakyti negaliu. Bet viena pažiūrėjus į ausinių dizainą akivaizdu, kad jos skirtos tik žaidėjams. Tokį reiškinį labiausiai nulėmė „geimeriškas“ ausinių suderinimas, skirtas kuo tiksliau atkurti efektingus žemo dažnio garsus.

Visas žemų dažnių festivalis prasideda įjugus vibravimą, kuris sustiprina žemų dažnių pojutį. Tikėjausi, kad vibracijos bus labai nenatūralios ir vargins, bet taip nebuvo. Iš tiesų labai džiaugiuosi išbandęs šitą funkciją, nes efektas tikrai neįprastas. Bet aš asmeniškai jo nepamėgau, ne mano stiliaus. Bet didesnį ar mažesnį žmonių ratą jis patrauks.

Šį kartą reikia aptarti ne tik garso kokybę, bet ir patį garsumą. Šios ausinės turi ne tik daug šviesų, bet ir daug garso. Labai daug garso. Su tiek garso galima pasidaryti labai gerą Cheeki Breeki.

Nors man patiko, kaip lengvai išsitraukia mikrofonas, man iš jo to negana. Deja jo fiksuojamo garso kokybė yra gan žema, o pats garsas tylus.

Sandberg žada, kad ausinės bus labai patogios. Manajai galvai jos tiko toli gražu ne idealiai. Priekinė kaušelio dalis pernelyg stipriai spaudė mano galvą o galinė buvo per laisva. Problema išliko, bet buvo ne taip juntama ausines perdėjus arčiau galvos priekio.

Išvados

Nepaisant to, kad Sandberg yra ne pats žinomiausias rinkos žaidėjas, Derecho ausinės yra visai nepigios. Jos kainuoja daugiau nei 50 eurų, tiek kainuoja pigiausios populiariausių firmų ausinės.

Net nežinau su kuo šias ausines reikėtų lyginti. Jeigu jas lygintumėme su panašiai kainuojančiais Corsair ar HyperX produktais, jos skamba šiek tiek prasčiau už minėtuosius gaminius. Tačiau jos siūlo papildomų savybių, tokių kaip erdvinis garsas, LED apšvietimas, vibruojantys žemi dažniai ir t.t. Tai tarsi nukelia jas į žemesnės kainų kategorijos segmentą, kuriame didieji žaidėjai nesiūlo nieko.

Garso kokybės klausimu ausinės suteikė daugiau, negu aš tikėjausi. Jos skamba visai padoriai ir kaip iš nepopuliaraus prekinio ženklo, aš to nelaukiau. Kaip ir tikėjausi, šių ausinių suderinimas yra pritaikytas žaidėjams, todėl apie muzikos kokybę net nekalbu. Tačiau vien ausinių išvaizda, jų pateikimas leidžia suprasti, kad jos skirtos ne muzikai.

Aišku ausinėms trūksta užbaigtumo. Mikrofonas galėtų būti kokybiškesnis, apšvietimas labiau suderintas, konsolių bei mobiliųjų įrenginių palaikymas, patogesnė laikysena ant galvos ir t.t. Tokie dalykai nekainuoja, arba kainuoja centus, tad būtų labai malonu, jeigu gamintojas jais pasirūpintų.

Ausinės iš visų kitų gaminių išsiskiria vibracijomis sustiprintais žemais dažniais. Nors ši funkcija tiesiog skirta ne man, savo mėgėjų ratą ji tikrai atras. Tiems žmonėms neabejotinai patiks ne tik galybė žemų dažnių, bet ir daugiaspavis LED apšvietimas, 7.1 erdvinis garsas. Tad tai yra kitoks produktas, nei panašūs populiariausių  gamintojų produktai, kuris tiks nestandartinių produktų ieškantiems vartotojams.