Pasirodo, nešiojamų kompiuterių šalimi visai pagrįstai galima vadinti Taivanį. Jame surenkama šįmet pagaminama beveik 70% nešiojamų kompiuterių, žymimų įvairių firmų vardais. Prieš metus Taivanio įmonių dalis nešiojamų kompiuterių gamyboje buvo kuklesnė – 54%.

Liūto dalis nešiojamų kompiuterių gamyboje tenka keturiems Taivanio gigantams – Compal Electronics, Inventec, Quanta Computer bei Wistron. Šių bendrovių gaminami įrenginiai vėliau sužymimi įvairiais ženklais, pradedant HP, baigiant IBM ir DELL. Jei neklystu, Quanta leidžia ir savo vardu pažymėtus kompiuterius, bet jie nėra populiarūs.

Keturi monstrai, lyg mitiniai pasaulį laikantys drambliai, taip išaugo, kad smulkesnėms to paties Taivanio įmonėms, gaminančioms nešiojamus, ėmė grėsti greita mirtis – jos sunkiai randa užsakovų, nes pasauliniai įrangos gigantai linkę bendrauti su stambiaisiais gamintojais.

Išgyvenimą mažesniems nešiojamųjų gamintojams sunkina ir „Intel Mobile Alliance“ susivienijimas, jungiantis ASUStek bei Compal, FIC, Quanta ir Winstron. Jis paiso savų interesų bei stengiasi skverbtis į besivystančias rinkas, mažinti gamybos kaštus. Su gigantų manevrais mažiesiems gamintojams varžytis sunku.

Hmmm… tai visgi net 70% nešiojamųjų – iš Taivanio. Nemaniau, kad šis skaičius bus mažas, bet kad toks didelis taip pat nesitikėjau.