Jau esu apžvelgęs ne vieną ir ne du SSD diskus. Ir galiu pasakyti, kad visi jie yra identiškai atrodančios plastikinės arba metalinės dėžutės. Šiandien Jums pristatau kai ką visiškai kitokio. Daiktas, paprastam vartotojui labiau primins garso plokštę, ar net vaizdo kortą, nes yra jungiamas PCI-E jungtimi, tačiau tai iš tiesų yra SSD diskas.

Ties disko išvaizda ir jo naudojama jungtimi išskirtinumai nesibaigia, čia jie tik prisideda. Mes pristatome vis dar egzotinės 480 GB talpos modelį. Taigi didelių failų kolekcijų kompiuteryje nekaupiantys vartotojai gali pamiršti kietuosius diskus.

Beliko paminėti tik šio disko modelį. Tai yra… ASpec P2U22-480. Negirdėjote tokios firmos? Jei labiau domitės kompiuterių komponentais gal būt Jums padės užuomina, kad ASpec yra Kingspec prekinis ženklas, skirtas industrinės klasės modeliams, bet jei esate paprastas geimeris, KingSpec vardas taip pat daug nepasako.

KingSpec yra viena pagrindinių SSD gamintojų Kinijoje. Na, visi SSD diskai yra gaminami Kinijoje, tačiau kalba eina apie kinams priklausančius prekinius ženklus. Bet ar verta rizikuoti ir pirkti pirmą kartą girdimos kompanijos SSD diską? Atsakymas bus pateiktas apžvalgos gale ir jis yra vienareikšmis.


Pakuotė ir komplektacija

Pakuotė, kurioje gavau diską atrodo labai keistai. Ant priekinės dalies matomas tik Aspec logotipas ir lipdukas, nusakantis modelio talpą. Ir tai yra viskas – visur kitur tik švelni smėlio spalva.

Nors dėžutės išvaizda ir yra labai išskirtinė, dar keistesnė yra medžiaga, iš kuris ji pagaminta. Tai labai storas ir slidus kartonas, iš kurio vožtelėjus per makaulę skaudėtų. Aš galiu prisiekti, kad kažkada esu jau tokį matęs. Atsiminiau sovietinių laikų dėžutę, kurioje buvo laikomos mano giminių skaidrės, skirtos žiūrėjimui per projektorių, ar tokius specialius žiūronus, kurių net pavadinimo nežinau… Ughm, grįžtam prie apžvalgos. Trumpai tariant šiuolaikiniais pramonės laikais panašios medžiagos dar nėra tekę matyti.

Jokių priedų prie SSD disko nėra pridedama. PCI-E diskas nereikalauja tiek daug priedų, kiek Sata analogai – jiems nereikia nei perėjimo 3,5 colio lizdui, nei pastorinimo senesnių nešiojamųjų palaikymui, nei Sata kabelio.

Užtat vieno dalyko tikrai pasigedome. Tai – papildoma plokštelė žemo profilio PCI-E angoms. Kas keisčiausia Kingspec nuotraukose diską vaizduoja būtent su tokio tipo plotkele. Gamintojos tinklalapyje taip pat akcentuojamas suderinamumas su žemo profilio sistemomis, nors kaip ir minėjome, šiai savybei įgalinti reikalingo priedo nėra.


Detalus žvilgsnis

Iš pirmo žvilgsnio šis aparatas gali priminti TV kortą, ar garso plokštę, tačiau tai duomenims kaupti skirtas įrenginys.

Priekinėje dalyje matome visus SSD komponentus, kuriuos aptarsme jau netrukus.

Kitoje plokštelės pusėje randame… nieko

Na, o galinėje dalyje yra… taip pat nieko

O dabar išsiaiškiname, kas per velnias yra šis SSD, kaip jis veikia. Kingspec paemė PCI-e plokštę, į ją įstatė du kompaktiškus mSata diskus ir sujungė juos į RAID masyvą. Neįprasta, bet labai elementaru.

Norintys gali mSata diskus išmontuoti ir apžiūrėti. Jei šis SSD Jums taptų nebereikalingas, iš jo galima labai greitai ir paprastai išimti mSata diskus ir perdėti į nešiojamą kompiuterį.

Diskai niekuo neišsiskiria iš kitų mSata analogų – išėmus juos galima pakeisti kitų gamintojų produktais. Išvaizda įprasta – priekinėje pusėje valdiklis, spartinančioji atmintis ir du atminties lustai, na o gale – likę du atminties lustai.

Tiek ASpec, tiek šio prekinio ženklo savininkė Kingspec nėra gerai žinomos SSD rinkos žaidėjos. Pasitikėjimo nekelia ir tai, kad kompanijos būstinė yra Kinijoje. Tad perkant tokį brangų produktą gali kelti abejonės dėl gaminio kokybės.

Dvigubojo Kingspec SSD disko širdys yra du Silicon Motion SM2246EN valdikliai. Silicon Motion galima visiškai pasitikėti, nes kompanija tiekia savo sprendimus tokioms kompanijoms kaip Adata, Crucial, Corsair, Plextor, ar Transcend. SM2246EN valdiklis slepiasi po ligšioliniu SSD spartos lentelės lyderio Transcend SSD370 kapotu. Šis SSD parodė puikią spartą ir tai pasiekė reikalaudamas minimalių išlaidų. Panaši situacija yra ir Crucial BX100, Plextor M6V ar Corsair Force LX SSD diskuose, paremtuose būtent šiuo valdikliu.

Antrasis įrodymas, kad produktas neatsilieka nuo kitų prekinių ženklų siūlomų produktų yra atminties moduliai. Juos gamino viena šios srities lyderių Toshiba, kurios vardas neturėtų kelti jokių klausimų. Šiame diske buvo pasirinkta standartinio MLC tipo Toshiba TH58TEG9DDJBA89 atmintis, kuri yra gaminama pagal 19nm technologiją.

Na ir trečias komponentas, randamas ant SSD plokštelės yra spartinančiosios atminties modulis. Jis taip pat gaminamas pakankamai gerai šioje srityje žinomos kompanijos Nanya.

Šialia gerą reputaciją turinčių komponentų kokybės klausimu galima paminėti, kad diskas pritaikytas dirbti 8 metų periodui, kiekvieną dieną perrašant 100GB duomenų, kas yra labai aukštas apkrovimo lygis.

Vaizdo plokštė + garso plokštė + SSD = gan neįprastas vaizdas

Testai

Solidžiam techniniam arsenalui reikia parodyti savo galimybes prieš spartos matavimo ir intensyvios apkrovos reikalaujančias programas. SSD diskui asistuos:

• Intel Core i5 4690K @4,7 GHz procesorius
• AsRock Z87 Extreme 4 motininė plokštė
• 2 x 4 GB „Patriot G2 series“ DDR3 RAM @ 1333 MHz; CL9
• OCZ PPC Silencer 750 W PSU, 80+ Gold
• NZXT Phantom 530 korpusas
• Transcend SSD 740 256 GB SSD
• WD Caviar Blue WD10EALX 1 TB HDD
• Samsung Full HD monitorius
• Windows 7 Ultimate 64bit


Išvados

Lietuvoje visai neseniai buvo galima įsigyti Kingspec SSD diskus, tačiau dabar jie vėl yra retenybė mūsų šalyje. Ši kliūtis nė kiek neapsunkina galimybės įsigyti norimą prekę, nes KingSpec produkcija pasiekia pirkėjus iš didžiųjų tarptautinių internetinių parduotuvių, tokių kaip Ebay ar AliExpress. Jose Kingspec yra vienas pagrindinių žaidėjų SSD segmente. 

Kingspec inžinieriai yra šiek tiek kreizi žmonės. Kad ir kaip įspūdingai atrodo šis diskas, tai tik pradžia to, ką siūlo Kingspec. Kompanija yra sukūrusi PCI-e SSD diską, kuris turi RAID masyve sujungtus KETURIS mSata SSD diskus, 1024 GB vietos ir beveik 2000MB/s duomenų perdavimo spartą.

Kad ir koks nuostabus būtų minėtasis SSD, ASpec P2U22-480 taip pat yra žvėriškai greitas ir lenkia visus standartinius pasirinkimus. Pirmiausia šis SSD pasiūlys unikalumą, ir žvėrišką greitį. Taip pat dėl didelės 480GB talpos, duomenų nekaupiantiems vartotojams gali tekti malonė pamiršti standartinius mechaninius diskus, nes tokios talpos pakaks ne tik Windows’ams ir būtiniausioms programoms, bet kur kas smagesniems dalykams.

Triuškinamas šio SSD privalumas yra kaina. Tokį produktą galima įsigyti paklojus mažiau nei 180 dolerių  Dar prieš saivaitę jų kaina buvo visu šimtu dolerių didesnė, tai jau logiškesnė kainą už tokių galimybių produktą. Tuo tarpu Lietuvoje esantys PCI-E SSD diskai yra žymiai brangesni – Intel SSD750 400GB kainuoja 440 eurų. Panašios talpos diskų kainos prasideda nuo dar didesnių sumų – pavyzdžiui Kingston HyperX Predator 480GB ir Plextor M6e kainuoja po 500 eurų, ir tai yra pigiausi analogas Lietuvoje.

Be to minėtieji diskai savo sandara yra visiškai kitokie produktai. Plextor ir Kingston diskai yra paprasčiausi M2 SSD diskai su PCI-E adapteriu, kai Kingspec sukurtas diskas yra du mSata diskai, sujungti RAID masyvu.

Kokybės klausimu 8 metų veikimas, esant 100 GB dieniniam duomenų srautų yra labai geras rezultatas. Kingspec SSD diskui suteikia trejų metų garantiją.

Deja 180 dolerių nėra galutinė kaina. Siunčiantis tokį produktą nepavyks išvengti nesklandumų – jis bus sustabdytas muitinėje. Jums teks susimokėti PVM ir muito mokestį. Tiksliai nepasakysiu koks yra jų dydis, bet galutinė kaina bus vis tiek triuškinamai žemesnė, nei analogišką produktą perkant Lietuvoje.

Galimybės diską įprastoje parduotuvėje nebuvimas yra vienintelis šio gaminio trūkumas, galintis atbaidyti ne vieną pirkėją. Visa kita juda link to, kad medalis šiam unikaliam aparatui turi būti išrašytas aukščiausias apdovanojimas. Paskutinį kartą jį galvo Noctua Redux ventiliatoriai, ir tai įvyko praėjusių metų lapkritį. Tad kaip matot nesu linkęs juokauti.