Tuo metu kai visi tik ir kalba apie HD raišką ir filmus „Blu-ray“ bei HD DVD diskuose japonai pristatė technologiją, greta kurios HD specifikacijos atrodo švelniai tariant ne kaip.

Tekančios saulės šalies mokslininkai sukūrė „Super Hi-Vision“ technologiją, kuri įgalina atkurti net 7680×4320 raiškos vaizdą. Tai daugiau nei 33 milijonai taškų bei 16 kartų didesnė raiška nei kad siūlo paplitusi 1080p HD.

Gaila, tačiau kol kas sukurtas tik juodai baltas „Super Hi-Vision“ vaizdo fiksavimo sensorius. Greitu laiku žadama pristatyti ir spalvotą, kuriame iš tiesų bus kombinuojami trys pavieniai skirtingų spalvų jutikliai. Laimei, bent jau su filmavimo sparta problemų dėl itin didelės vaizdo raiškos nėra – greitis siekia iki 4000 kadrų per sekundę.

Tie patys mokslininkai stengiasi ir kad garso technologijų raida neatsiliktų nuo „Super Hi-Vision“ vaizdo detalumo. Kuriamos itin aukštos kokybės garso sistemos, kurias sudarys 22 kolonėlės ir 2 žemų dažnių generatoriai.

Na, viskas tikrai įspūdinga, tik štai mus, galutinius vartotojus tokios naujovės veikiausiai pasieks tikrai negreit. Viena minutė „Super Hi-Vision“ raiška įrašyto vaizdo užima net 194 GB disko vietos. Norint tokia kokybe transliuoti reikia net 24 Gbps pralaidumo. Tiesa, dėl apimties padėtis dar gali keistis – standarto autoriai dabar dirba su vaizdo suspaudimo algoritmais ieškodami būdo apimčiai sumažinti.

Jau kuriami ir pirmieji „Super Hi-Vision“ projektoriai, signalo dekoderiai. Manoma, kad jie bus žymimi „Ultra HD“ ženkliuku, na o pasirodys prekyboje 2009 metais. 2011 metais planuojama pradėti palydovinio transliavimo „Super Hi-Vision“ raiška bandymus, na o 2020 metais japonai jau planuoja masiškai transliuoti šios žvėriškos raiškos laidas ir filmus.