Gerai žinoma Pietų Korėjos kompanija SAMSUNG jau nuo metų pradžios yra pristačiusi išmaniųjų televizorių seriją, kurios išskirtinės savybės – valdymas balsu ir judesiu.
Taigi, prieš mus – išmaniųjų TV flagmanas 8 serijos, 55 colių įtrižainės SAMSUNG SMART LED TV UE55ES8000S.
Neišpakuotas televizorius nėra labai sunkus – 25,4 kg, tačiau jo transportavimas – ne vieno žmogaus jėgoms, mat „dėžutė“ yra gana įspūdingo dydžio – 1349 x 873 x 259mm. Reikia pastebėti, kad išimti televizorių iš pakuotės – irgi dviejų darbas, maža to, prireiks kryžminio atsuktuvo, nes televizoriaus stovas yra nepritvirtintas. Beje, tam, kad jį prisukti, televizorių teks pasidėti ant sofos, arba ant keleto pagalvių, padėtų ant grindų. Tad šio išmaniųjų technologijų karalaičio priėmimui teks pasiruošti iš anksto.
Televizorius jau surinktas, ir kaip jis atrodo? Ekranas papuoštas siauru (5mm) aliuminio apvadu, apačioje puikuojasi SAMSUNG logotipas, kuris, įjungus televizorių, tampa šviečiančiu. Viršuje įdiegta HD raiškos kamera ir pora mikrofonų. Dizainas gana solidus ir palieka gerą įspūdį.
Ką dar gamintojas pateikė kartu su televizoriumi? Porą 3D akinių, porą nuotolinio valdymo pultelių, „IR blaster“ įrenginį, bei porą adapterių. Vienas jų – tai sena, gerai žinoma SCART jungtis, kitas -CI (common interface). Atsižvelgiant į tai, kad televizorius yra brangus (~9000Lt), pasirodė kiek keista, kad jo komplekte nepavyko surasti HDMI kabelio. Be abejo, rasite vartotojo instrukciją, bei dar keletą smulkmenų, kurių viena pasirodė tikrai maloni ir naudinga – kabelių laikilis, juo galėsite sutvirtinti visus kabelius ir išvengsite „voratinklio už televizoriaus“.
3D akiniai gana asketiškos išvaizdos, tačiau lengvi ir gerai tinka tiek vaikui, tiek suaugusiajam. Maitinami diskine baterija, kuri, deja, nėra pakraunama.
Vienas nuotolinio valdymo pultelis įprastas, kitas pavadintas „Smart Touch Control“. Būtent jo pagalba televizorius valdomas balsu, be to, jame įdiegtas “Touchpad” (45 x 55 mm). Pultelių el. energijos šaltinis – standartinės AA tipo baterijos.
„IR blaster“ įrenginys turi keletą funkcijų. Per jį, bluetooth ryšiu galima prijungti išorinius įrenginius, pavyzdžiui, ausines ar klaviatūrą. Taip pat, jo pagalba galima padidinti „Smart Touch Control“ valdymo pultelio atstumą nuo 4 iki 10 metrų. Žinoma, juo valdyti galima ir patį televizorių bei kitus bluetooth ryšiu pajungtus įrenginius. Daiktas naudingas, ypač atsižvelgiant į tai, jog didelės įstrižainės televizoriai skirti gana didelėms patalpoms. Įrenginys maitinamas AA tipo baterijomis, kurias galima pakeisti ir pakraunamais akumuliatoriais.
SCART adapteris jums padės prijungti prie televizoriaus seniau pagamintą DVD grotuvą ar vaizdo magnetofoną, taip leisdamas panaudoti palėpėje dulkėjančią įrangą. CI adapteris pasitarnaus, jei norite žiūrėti mokamas TV programas. Iš paslaugos tiekėjo jums pakaks gauti tik kodavimo kortelę, o papildomo imtuvo jau nebereikės, viskas, ko reikia, televizoriuje jau yra.
Nugarinėje televizoriaus pusėje rasite visą paletę įvairių jungčių. Tai HDMI, USB, ethernet, komponentinis, vaizdo, ausinių ir kiti lizdai. Įdomu tai, kad be TV antenos yra ir satelitinės antenos jungtis. Ten pat ateityje bus galima įstatyti, taip vadinamą, „evolution kit“, kuris leis praplėsti televizoriaus galimybes, nekeičiant paties televizoriaus. Pavyzdžiui, leis atnaujinti dabar naudojamą dviejų branduolių procesorių į keturių branduolių, dar labiau pagerinti vaizdo kokybę, instaliuoti 3D vaizdo žaidimus ir pan. Žinoma, kol tokie atnaujinimo rinkiniai nėra pasirodę realiai jų naudą vertinti sunku.
Pagaliau įjungiame. Ir kokį reginį išvystame? Iš karto galiu pasakyti, kad standartinės raiškos kanalams 55 colių įtrižainė kiek per didelė, na, nebent jūs televizorių galvojate žiūrėti iš solidaus atstumo. Mat SD raiškos vaizde lengvai pastebimi visi vaizdo kokybės defektai, kurie kiek erzina. Kitas reikalas, jei kalba eina apie raiškiąją televiziją – HD (1920 x 1080 skiriamoji geba). Televizorius yra pilnai tam paruoštas ir vaizdas akį tikrai džiugina, neleisdamas žiūrovui atsitraukti nuo ekrano.
Televizoriuje yra įmontuotas DVB-T imtuvas, su MPEG4 H.264 vaizdo apdorojimu, tad įsigijusieji jį po 2012.10.29 dienos, kai bus išjungta analoginė televizija, net nepastebės ir jau iš karto naudosis skaitmenine TV.
Kaip jau minėjau, komplete yra pora 3D akinių, o tai reiškia, jog televizorius yra tinkamas žiūrėti ir 3D turiniui. Pirmiausia 3D akinius reikia suporinti su televizorium. Tai padaryti gana paprasta – pakanka keletą kartų pamaigyti įjungimo mygtuką. 3D efektas jaučiamas gana gerai, tiesa, svarbi pozicija prieš televizorių bei atstumas iki jo. Čia kiekvienam reiktų pasirinkti „pagal skonį“, analogiškai kaip ir kino teatre – vieniems patinka arčiau, o kitiems toliau nuo ekrano. Nemaloni aplinkybė – akis fiksuoja vaizdo mirgėjimą, tai vargina, kitiems ir galveles susuka. Ilgiau žiūrint apsipranti ir tarsi to jau nebepastebi, bet galėtų būti ir geriau. Yra galimybė transponuoti 2D vaizdą į 3D, bet tai tik galimybė, praktiškai, taip apdirbtas vaizdas tampa labai nerealistiškas.
O jei televizorių panaudojus kaip monitorių? Galima Prie kompiuterio jungiame, pasinaudoję HDMI jungtimi. Kompiuteris (Windows 7 OS) televizorių atpažino kaip SAMSUNG monitorių ir parinko rekomenduojamą 1920 x 1080 raišką. Deja, vazdas iš kraštų kiek apkarpytas, tad arba buvo problema su vaizdo plokštės tvarkyklėmis, arba vistik deklaruota raiška nėra idealiai tokia. Truputį sumažinus raišką, vaizdas puikiai tilpo. Ką galiu pasakyti – įspūdinga! Vaizdas puikus ir naršant internete, ir žiūrint filmus, ir žaidžiant. Prisiekusiems žaidėjams, dar papildomai pasitelkus gerą garso sistemą, įspūdis bus tikrai neišdildomas.
Išmanosios funkcijos. Tam pirmiausia reikia prijungti televizorių prie interneto, beje, tai galima padaryti sujungiant integruotą tinklo ploštę kabeliu su interneto prieigos įranga arba naudojantis WiFi ryšiu. Jei naudojama WiFi, reiktų atkreipti dėmesį, ar interneto prieigos įrenginys palaiko 802.11n standartą, kitaip gali kilti problemų naudojantis, pavyzdžiui, YouTube, ypač, jei norima žiūrėti HD raiškos turinį. Be abejo, ir pati interneto prieiga turi būti pakankamai sparti.
Taigi televizoriuje randame jau minėtą YouTube, Interneto naršyklę, Facebook, Picasa, Skype ir daug kitų aplikacijų. Iš „Samsung apps“ galima atsisiųsti ir kitų aplikacijų ar žaidimų. Norintįs tirpdyti riebaliukus, galės naudotis Fitness programėle. Tiesa, aplikacijų asortimentas yra daug mažesnis už tą, iš kurio gali rinktis išmaniųjų telefonų savininkai. Veikia automatinė atnaujinimų paieška, t.y. televizoriui aptikus kažkurios įdiegtos aplikacijos atnaujinimą, jums bus pasiūlyta jį įdiegti.
Televizoriaus „pasididžiavimas“ – valdymas judesiu. Pirmiausia, pasitelkus vedlį, tenka atlikti keletą paprastų nustatytmų ir jau galima pradėti naudotis. Deja, ši funkcija kiek nuvylė ir nepateisino fantastinių reklamų. Visų pirmiausia, reikia pakankamai stipraus kambario apšvietimo, o ranką tenka judinti toje pozicijoje ir erdvės vietoje, kurioje ji buvo judinama atliekant nustatymus. Maža to, pabandant ja naudotis po tam tikro laiko, funkcija dažniausiai jau neįsijungia, tiksliau, televizorius į rankos judesius nereaguoja. Gal tiesiog nepataikiau pajundinti rankos reikamoje vietoje… Tad jeigu kaip pas H. Simsoną jūsų sofoje nėra išsėdėtų duobučių ir persėsite kiek į šoną – funkcija veikiausiai pasinaudoti nepavyks. Tai gera inovacijų pradžia, bet tobulėti dar tikrai yra kur. O juk galų gale, paprastu pulteliu naudotis ir paprasčiau, ir lengviau.
Valdymas balsu. Pradėsiu nuo pabaigos – šeima iš manęs prisijuokė kone iki ašarų, kai aš bandžiau susikalbėti su televizoriumi . Taip, valdyti balsu jį galima, kalbos atpažinimo algoritmai gana geri, bet tokia funkcija veikiausiai būtų naudinga neįgaliam žmogui ar tam tikrom aplikacijom, o eiliniam vartotojui…Na, nežinau, nebent papramogauti ar pasipuikuoti.
Verta paminėti AllShare funkciją – tai yra galimybė sujungti televizorių su kitais įrenginiais DLNA protokolu. Ką gi, griebiu į rankas savajį SAMSUNG GALAXY NEXUS, deja, AllShare programa pareiškė, kad nėra suderinama su šiuo modeliu. Įdiegus kitą programą jau galėjau telefono pagalba „nurodyti“ televizoriui parodyti pasirinktą vaizdą iš YouTube, ar telefono atmintyje esančias nuotraukas žiūrėti televizoriuje. Funkcija nėra naujovė, tačiau ji yra smagi ir tikrai perspektyvi. Juolab žinant, kad technologijų ateitis – išmaniuosiuose įrenginiuose, kuriems neabejotinai reikės komunikuoti tarpusavyje.
Apibendrinant, galima sakyti, kad televizorius yra pakankamai neblogas. Jo išmaniosios funkcijos ir galimybės išties žavi. Tiesa, dalis jų greitai nusibosta ar paprasčiausiai pradeda varginti. Yra gražaus ir patrauklaus dizaino, gana ekonomiškas el. varotojimo atžvlgiu. Nepaisant to, jis neišpildo reklamose skelbiamų stebuklų, o pagrindiniai triukai (valdymas balsu ir judesiu) yra įdomūs tik pirmą kartą. Belieka tikėti, kad SAMSUNG kompanija išliks nuosekli ir tobulins savo gaminius, o su kitais metais pasirodysiančiu Evolution kit, televizorius įgaus daugiau funkcijų, o esamos veiks dar tobuliau.
Games.lt
14 Komentarai
killeriuxxx
Gerai atrodo telikas aš ir norėčiau tokį turėti ir žaisti ant jo 🙂
§haDe
Aštuntos klasės nuo septintos Samsung skiriasi tik kojele ir micro dimming’u. O tie valdymai balsu ir judesiu tai tik papildomi, niekam nereikalingįi, navarotai. Jei pirkti tai geriausia turbūt pasiimti ES6800 ir pilnai užteks viskam ir dar pinigų liks ant Xbox ir kinecto. 🙂 Just saying..
Sly_Cooper
As atsinaujinau savo senaji Samsung’a i si, vaizdo kokybe nereali, visiskai kitoks zaidimu pojutis, pakoliai neisbandziau, netikejau, kad gali buti toks skirtumas;)
Burundis
As pats ziema nusipirkau 46″ 7000 serijos SAMSUNG Smart. Nesiskundziu, o ir dydzio uztenka. Siaip jie labai geri.
EIMA
Mastau imti 32ES6800 tik idomu ar nebus permaza istrizaine? 🙁
Klystu ar ne, bet Samsung Tv geresnis uz Philips?
Burundis
Samsungai yra vieni geriausiu ir tikrai imk Samsung. Na 32 nera mazai, bet priklauso dar kokiu atstumu tu sedi nuo televizoriaus. Tarkim 46 coliu rekomenduojama, kad butu bent telikas uz 2-4 metru.
mazas196
samsung vieni is daugiausiai atnesamu/atvezamu y garantini, tad nezinau kuria prasme turejai omeny jie „geriausi“
Burundis
Gal seniau ir buvo, bet dabar tikrai taip nera ypac su sitais smart. Ir jeigu jieskai gero TV su kokiais 3D, Smart funkcijom tai Samsung yra Nr.1 pretendentas.
§haDe
Nežinau iš kur tokia informacija gavai, bet tikrai ne tiesa. Nebent pirkti lenkijos rinkimo…
§haDe
32″ bus gerai jei žiūrėjimo atstumas neviršys 1-2m. Iš didesnio atstumo rekomenduojama imt bent 102cm, žiūrėjimo pojūtis visai kitas. 🙂 O dėl Samsung ir Philips. Samsung draugiškesnis kainos ir kokybės santykių. Philips bus brangesni, bet man asmeniškai daug gražiau rodo nei Samsung. 😉
EIMA
Pries metus pazystamas buvo garantiniam, jam uzsimine, kad philips daugiau i garantini atnesa.
Kaip manote siuo metu geriau pirkti tv ar rugseji? 🙂
§haDe
Rugsėji ir TV ir PC, nes tada jų pats bumas pardavimų būna ir geras nuolaidas galima gauti. 🙂
EIMA
Dekoju uz info 🙂
Reik palaukti tada 🙂
Tv dabar dar bumas del Krepsinio,olimpiniu 😀
Arejas
Turiu ir as si 8 serijos tv tik maniskis 40″ bet sociai man jo tiesa pasakius parduotuvej jis atrode kiek mazokas bet kai namie pasikabino ant sienos tai liuks pats tas is pradziu gal kiek didokas rodes bet dabar ipratau ir labai gerai. Vaizdus graziai rodo dizainas kaip ir straipsnio autorius sake tikrai geras. O del hdmi nebuvimo tai cia idomiai dazniau buna pridetas prie prijungiamu irenginiu tokiu kaip tv priedelis ar tai xbox ar ps3. Tai manau nera tokia didele beda. Man asmeniskai galejo but pridetas dar hdmi to dvi nes pasijungt nesiojama kompa kiek sudetinga 🙂