Rimtai susiremti su „Intel“ procesorių rinkoje bandė ne viena bendrovė, bet daugelis jų išnyko taip pat sparčiai, kaip ir pasirodė. Nepaisant to, kinų mokslininkai tiki galintys sukurti „Intel“ ir AMD lustams lygiavertį sprendimą savo jėgomis.

Kinijos Mokslų akademijos sukurti Godson ir Godson 2 procesoriai turėtų pasižymėti patrauklia kaina ir našumu maždaug prilygti lėtesniems „Intel“ bei AMD lustams. Tikimasi, kad „Godson 3“, kuris turėtų paisrodyti 2009 arba 2010 metais, sparta jau galės varžytis su didžiųjų gamintojų procesoriais.

Didelę dalį būsimo procesoriaus spartos turėtų sudaryti ne tik fizikiniai sprendimai, bet ir tai, kaip jis elgiasi su x86 instrukcijomis. Iš tiesų tai bus RISC lustas, kuris turės 200 papildomų instrukcijų, leisiančių jam dirbti su x86 tipo kodu. Taigi, „Godson 3“ iš tiesų nebus x86 procesorius, bet konkuruos būtent su jais.

Prognozuojama, kad ilgainiui lustas turės net aštuonis branduolius. Kai kurie iš jų esą galėtų atlikti vaizdo procesoriaus funkcijas. Na, ateitis parodys. Esamu momentu bene įdomiausias momentas yra tai, kad projektą remia Kinijos Vyriausybė, o resursų technologijoms tobulinti ji tikrai turi.