Dar spalio viduryje galėjome džiaugtis draugiškomis kietųjų diskų kainomis. Vidutinės klasės kompiuteriai turėjo bent 1 terabaito talpos kietąjį diską, kurį galėjome įsigyti vos už 170 litų. Na o jei tokį kompiuterį rinktumėme dabar abejoju, kad taip drąsiai dėtumėte 1 TB diską. Kadangi už minėtąją sumą negautume nė menkučio 500 GB disko.

Šiuo metu pigiausias 500 GB talpos kietasis diskas, Skytech parduotuvėje, yra WD Caviar Blue serijos įrenginys, turintis Sata III jungtį ir 16 MB spartinančiosios atminties. Seniau už jį nereikėdavo pakloti nė 120 litų, dar prieš savaitę jo kaina buvo vos 128 litai. Ir tada prasidėjo staigus jos kilimas. Šiuo metu šis WD diskas kainuoja 188 litus, o tai dar tik silpnai pabrangęs modelis.

Ieškome 1 TB talpos kietojo disko. Pigiausias toks įrenginys yra Seagate Barracuda 7200.12 serijos atstovas, turintis Sata III jungtį ir 32 megabaitus greitinančiosios atmintinės. Už tokį žvėriuka teks pakloti 268 litus! O visai neseniai jis tekainavo 168 litus, prieš savaitę jį buvo galima gauti vos už 188 Lt…

Na o pabaigai desertas. Štai paieškokime nedidelės talpos, tačiau sparčiai veikiančio kietojo disko. Mintyse iškyla Barracuda XT ir Caviar Black serijos. Kadangi pirmosios šiuo metu nėra prekyboje, paieškokime Western Digital gaminio. Ir kagi mes randam? Toks diskas kainuoja… 407 litus! Kadaise kainavęs vos 150 Lt, o prieš savaitę tik 170 litų dabar jis vertas daugiau nei 400 litų.

Tokia situacija susidarė dėl stichinių nelaimių Tailande. Dėl potvynių darbą turėjo bent dalinai nutraukti WD, Seagate ir Hitachi gamyklos. Tai įtakojo gaminių deficitą ir brangimą visame pasaulyje. Pabrange diskai turėtų kelti ir jau surinktų kompiuterių kainas. Tikėkimės situacija greitai grįš į pradinę padėtį.