Lietuvoje pasirodė nauja kredito kortelės dydžio išorinė duomenų laikmena – 1 GB talpos PQI įrenginys „PQI USB U510“. Egzistuoja ir talpesnės šio daikčiuko versijos, tačiau kol kas pasirodė tik 1 GB variantas.

Iš esmės tai yra tiesiog išorinis kietasis diskas. Įrenginio matmenys atitinka mokėjimo kortelės ilgį bei plotį, storis – 3 mm. „PQI USB U510“ sveria 20 gramų, tad nusverti švarko ar marškinių kišenės neturėtų.

Dizainas – itin santūrus. Viskas matyti paveikslėlyje, komentuoti daugiau lyg ir nėra ką. Prie „PQI USB U510“ pridedamas dėkliukas nešiojimui, USB prailgintuvas, vartotojo instrukcija. Na o mokėti už tiek tenka palyginti nedaug – parduotuvėse šis diskas turėtų kainuoti apie 150 litų. Daugelis „PQI USB U510“ jau rado savo šeimininkus, tad rasti parduodamų gali būti nelengva, bent jau kol kas – gal vėliau pasirodys didesnė partija.

Norėčiau atkreipti dėmesį, kad tai ne „flash“ atmintį naudojantis USB raktas, o tiesiog dėžutė su USB jungtimi, į kurią įdėtas nedidelis kietasis diskas. Tai nereiškia, kad dėl to „PQI USB U510“ mažiau atsparus, bet žinoti kas tai visgi verta.