Steelseries 7H USB“ (kaina apie 400 Lt) yra aukštos klasės ausinės su mikrofonu, skirtos žaidimų mėgėjams. Žinoma, šių ausinių pirkėju gali būti ir ne vien žaidėjai, mat jos puikiai tinka klausytis muzikai ar žiūrėti filmams.  7H USB“ pastaruoju metu yra vienas dažniausiai rekomenduojamų pirkti ausinių modelių žaidėjams. Pasižiūrėkime, kokios tos ausinės „Steelseries 7H USB“ yra iš tikrųjų.


Gerai komplektuojamos. „7H USB“ dėžutėje be pačių ausinių ir instrukcijų rasi dviejų metrų ilgio ausinių laido prailgintuvą, USB garso plokštę ir du ausinių dangalus.


Steelseries“ gamina du labai panašius ausinių modelius: „7H” ir 7H USB”. USB ausinių versija nuo paprastos 7H” skiriasi tik tuo, kad kartu su ausinėmis atkeliauja ir USB garso plokštė, leidžianti iš bet kokio kompiuterio su USB 2.0 jungtimi atkurti erdvinį 8 kanalų (7.1) garsą. Išorinėje garso plokštėje yra viena 3.55 mm ausinių ir viena mikrofono jungtis. Per USB prijungta garso plokštė instaliuojasi akimirksniu. Norint didesnės laisvės reguliuoti garso nustatymus, iš „Steelseries“ internetinio puslapio galima atsisiųsti specialią programinę įrangą, instaliuojančią 12 kanalų garso vienodintuvą (equalizer) ir leidžiančią keisti įvairius erdvinio garso nustatymus.


Du skirtingi ausinių dangalai skirti įvairioms sąlygoms, kuriomis naudosiesi „7H USB“. Odinis dangalas gerai izoliuoja ausis nuo pašalinių garsų ir neblaško dėmesio žaidžiant žaidimus, kur labai svarbu pagal garso kryptį nustatyti kito žaidėjo buvimo vietą. Kita vertus, galima naudoti ir kitą, standartinio audinio, ausinių dangalą. Jis savo ruožtu į aplinką praleidžia ne tik daugiau garso, bet ir leidžia aktyviau vaikščioti orui, kas padeda išvengti ausų prakaitavimo.


Lakoniško dizaino. „7H USB“ yra klasikinio dizaino, juodos spalvos ausinės. Lyginant su kitais panašiais modeliais, „7H USB” atrodo kiek masyvios. Nepaisant to, šio modelio „Steelseries  ausinės yra labai lengvos. Jas galima įvairiai reguliuoti, pavyzdžiui, padidinti ar sumažinti lankelio dydį ar šiek tiek pakreipti ausinių garsiakalbius. „7H USB” lankelio vidinėje dalyje taip pat yra paminkštinimas galvai. Kairiojoje ausinėje yra paslėptas ištraukiamas mikrofonas.


Patogios. „7H USB“ dėvėti yra patogu, tačiau iš pradžių kiek erzino per stiprus garsiakalbių prisispaudimas prie ausų. Apžvalgos rašymo metu, ausinėmis jau naudojausi daugiau kaip pusantros savaitės ir nepatyriau jokio ausų prakaitavimo (naudojant odinį garsiakalbio dangalą) ir nepajutau diskomforto žaisdamas žaidimus maždaug dviejų valandų prisėdimais.  Labai patiko tai, kad be prailgintuvo ausinių laidas yra vos vieno metro ir sėdinti prie kompiuterio jis beveik nesimaišo.


Pagamintos iš kokybiškų medžiagų. „7H USB” surinkimo kokybė, kaip ir buvo galima tikėtis iš aukščiausios klasės „Steelseries“ gaminio, yra nepriekaištinga. Ausinių karkasas nulietas iš tvirto ir storo plastiko sluoksnio, todėl norint sulaužyti „7H USB“, reikės  būti itin neapdairiu. Tai yra vienos patvariausių ausinių, kokias tik yra tekę bandyti.

Portabilios. 7H USB“ yra labai patogios ne tik dėvėti, bet ir transportuoti. Šis ausinių modelis, visai kaip  5Hv2“, gali būti greitai išardytas į tris dalis. Gan keista, kad kartu prie ausinių nepridėtas joks krepšelis, į kurį būtų galima patogiai sudėti išmontuotas ausines.


Kokybiško garso, su tam tikromis išlygomis. Kokios tos išlygos? „Steelseries 7H USB“ yra skirtos profesionaliam žaidėjui, o ne profesionaliam muzikantui. Kitais žodžiais tariant,  garso atkūrimo gelmė paliks įspūdį tikrai ne kiekvienam.  Steelseries 7H USB“ savo paskirtį – kokybiškai atkurti video žaidimų garsus – atlieka įsimintinai gerai.

Naudingos žaidimuose. „Steelseries 7H USB“ išmėginau su tokiais žaidimais kaip „Far Cry“, „Gothic 3“, „Crysis 2“, „Dead Space“ ir „World of Warcraft“. Silpniausiai erdvinis garsas buvo juntamas žaidžiant „World of Warcraft“, o  stipriausiai  – „Dead Space“. Savaime suprantama, reikalingiausiai aiškios krypties garsai pravertė kovojant prieš kitus žaidėjus „Crysis 2“ daugelio žaidėjų režime. Virtualaus 7.1  garso atkūrimo dėka galima be didesniu pastangų išgirsti kurioje tiksliai pusėje pasigirdo priešininko žingsniai ir šūviai.


Sprogdinančios ausų būgenelius. Ten kur reikia daug bedugnių žemų garsų, efektas verčia iš kėdės. Klausantis Prodigy ar lietuvių „The Sneekers“ kūrinių atrodo, kad paspaudus „play“ mygtuką ištrauki žiedą iš viską griaunančio garso granatos. Žemi dažniai skamba taip, tarsi prie griaustinio būtų prijungtas garso stiprintuvas.


Ne revoliucinės. Vidutinio ir aukšto diapazono garsai, klausantis muzikos per „7H USB“, nėra tokie ypatingi, bet tuo pačiu jų nėra už ką kritikuoti. „Steelseries 7H USB“ yra prie pat tos ribos, kai vos geresnė garso kokybė jau žymiai padidina kainą. Pavyzdžiui, tarp žemiausios klasės „Maximoje“ pirktų ausinių ir vidutinės klasės „5Hv2“ modelių garso atkūrimo skirtumas yra dramatiškai didelis. Tačiau perėjus nuo „5Hv2“ prie „7H“ garso atkūrime skirtumai yra labai menki, labiausiai skiriasi pačių ausinių kokybė ir gaunami priedai.


Patrauklios rimtais save laikantiems žaidėjams. Todėl jeigu nesi didelis garso kokybės guru, siūlyčiau įsigyti „5Hv2“, kurios yra šiek tiek pigesnės nei „7H USB“, tačiau savo garso kokybe mažai kuo nusileidžia. Antra vertus, nurašyti „7H USB“ yra kvaila. Sumokėjęs 400 Lt gausi nepaprastai kokybiškai surinktas ausines, praturtinančias video žaidimus virtualiu 8 kanalų  garsu. Priedo dar turėsi ir išorinę garso plokštę, kas reiškia, kad erdviniu garsu galėsi mėgautis praktiškai visur, kur nešiesi savo ausines.