Virtualioms bendruomenėms pasiglemžiant vis didesnę mūsų laiko ir dėmesio dalį, kai kurie specialistai vis garsiau kalba apie naują jų bangą. Joje, prognozuojama, turėtų vyrauti didesnė specializacija, orientacija ne į bendravimą su visais, o į ryšių su tame pačiame mieste gyvenančiais, toje pačioje srityje dirbančiais ar tuo pačiu besidominčiais žmonėmis palaikymą bei plėtrą.

Ar taip ir nutiks – matysime, tačiau naujai startuojančią bendruomenę MyOuterspace.com tokio tipo bandymu veikiausiai galima laikyti. Ją įkūrė Williamas Shatneris – tas pats, kuris daugybe metų vaidino kapitoną Jamesą T. Kirką populiariame seriale „StarTrek“.

Nenuostabu, kad naujasis socialinis tinklas grįstas mokslinės fantastikos motyvais – nariai įsikuria skirtingose planetose, skraido erdvėlaiviai. Gerokai įdomiau tai, kad MyOuterspace.com bendruomenėje, kuri dar tik bandomojoje stadijoje, daug dėmesio skiriamą profesijai.

Yra šešios profesionalams skirtos planetos. Pavyzdžiui, Atheros planetoje įsikuria tik dizaineriai ir animuotojai, tuo tarpu režisieriai ir rašytojai bazuojasi planetoje Creatie. Tarp planetų kursuos laivai, o tinklalapis be bendravimo siūlys ir galime užmegsti kontaktą su dominančios srities profesionalais. Na, savitas uždarbio modelis virtualioje kosminėje erdvėje.

Smagu tai, kad MyOuterspace.com dizainą padeda kurti Johnas Eavesas – tas pats, kuris kūrė „Star Trek“ visatos kosminius laivus ir kitus elementus.

Kol kas svetainė didelės vertės neturi – užsiregistravusių mažai, jie turi tik po vieną kitą draugą, tad virtuali visata nelabai gyvenama. Kita vertus, ar gi kapitonas Kirkas kada nors nuvedė blogu keliu?

SciFi – angl. science fiction trumpinys, žymintis mokslinės fantastikos žanrą.