Su šypsena šiandien galima prisiminti 2000 metų išvakares, kuomet pagrindinių procesorių gamintojai varžėsi, kuris pirmiau pasieks 1 GHz dažnio ribą. Dabar, po penkerių metų, grupei spartinimo entuziastų pavyko priversti „Radeon X1800 XT“ procesorių dirbti lygiai tokiu pat 1 GHz dažniu.

Sampsa Kurri ir Ville Suvanto privertė ATI vaizdo procesorių dirbti 1003 MHz dažniu. Su vaizdo atmintimi jis bendravo, atitinkamai, net 1881 MHz sparta. Gaila, tačiau žaidimų kompiuteryje su šitaip turbinta vaizdo plokšte paleisti nepavyko – viskas stabiliai veikė tik dvimatėje aplinkoje.

Daugiau duomenų apie tai, kaip tokie įspūdingi rezultatai buvo pasiekti, bent jau man šiandien rasti nepavyko. Aišku viena – be ekstremalaus aušinimo apsieita nebuvo. Abu spartintojai ketina artimiausiu metu išbandyti sistemos našumą testais, tuomet veikiausiai ir paaiškės daugiau informacijos apie produktyvumą bei pačią turbinimo metodiką.

Šiuo metu „3DMark05“ testo rekordas, beje, yra 12419 taškų. Jis pasiektas taip pat su „Radeon X1800 XT“ plokšte, kurios vaizdo procesorius dirbo 882 MHz, atmintis – 1953 MHz sparta. Rekordą pasiekė Suomijos spartinimo fanai, aušindami vaizdo plokštę skystu azotu, kurio temperatūra -196 laipsniai.