Kaip ir visi elektronikos gamintojai, „Sony“ pasaulinės ekonomikos metu išgyvena ne geriausius laikus. Kompanija ėmėsi tam tikrų vidinių petvarkų. Štai kad ir kėdžių perstumdymas viršūnėje – paskelbta, kad „Sony“ vadovas Howardas Stringeris pakeis kompanijos prezidentą Ryoji Chubachi. Šios pozicijos tiesiog bus sujungtos, Stringeris taps vienu ir vieninteliu vadovu.

Tokia poziciją turėtų būti patogesnė Stringeriui valdant „Sony“ restruktūrizaciją. Mat tuo pat metu kompanija paskelbė planuojanti tam tikras verslo petvarkas. Bus atskirti elektronikos ir žaidimų padaliniai, kurie ligi šiol buvo valdomi centralizuotai. Manoma, kad tai pagreitins reakciją į rinkos pokyčius, padidins lankstumą. Milžino „Sony“ veiklos sritys tik tuo, žinoma, neapsiriboja – kompanija valdo daug visko, pradedant televizorių gamyklomis, baigiant bankais.

„Prieš mus – du iššūkiai. Pirmasis yra pastebimus pokyčius mūsų viduje skatinantis ekonomikos sulėtėjimas. Antrasis – konkurencingos verslo aplinkos pagyvėjimas. Naujų varžovų nuolat atsiranda“, – teigė H. Stringeris.

Prezidentu buvęs Chubachi taps vicepirmininku, atsakingu už produktų kokybę ir saugą. Tuo tarpu „Sony“ žaidimų padaliniui vadovavęs Kazuo Hirai po reformos vadovaus naujai suformuotam skyriui, kuriam priklausys žaidimų, kompiuterių, mobilios elektornikos ir programinės įrangos padaliniai.

„Sony“ yra užsimine apie planus 57 savo gamyklose visame pasaulyje atleisti apie 16 tūkstančių darbuotojų. Kompanijos finansiniais rezultatai šiuo metu irgi labai ne kokie – sausį praneša apie 2,9 mlrd. JAV dolerių siekiantį nuostolį. Tai prasčiausiais finansinis „Sony“ rodiklis per pastaruosius 14 metų.