Praeitą savaitę jau rašėme apie tai, kad „Konica Minolta“ nusprendė negaminti skaitmeninių veidrodinių fotoaparatų. Šį verslą perima „Sony“. Tinklapis „DailyTech“ pabandė iš arčiau pažvelgti į sandėrį.

Tai padarius, paaiškėjo nemažai naujų faktų. Pasirodo, iš tiesų fotoaparatus ir objektyvus jiems ir toliau gamins „Konica Minolta“, tiesiog jie bus tiekiami ir parduodami su partnerių „Sony“ vardu. Taigi, pats verslo perleidimo modelis panašesnis į IBM ir Lenovo sandėrį nei į tiesiog pardavimą.

Pasikeitusi situacija gali būti naudinga ir „Sony“, ir „Konica Minolta“. Esmė tame, kad „Sony“ gamina CCD ir CMOS sensorius beveik visiems rinkoje esantiems veidrodiniams fotoaparatams. Išimtys yra tik visi „Canon“ ir „Sigma“ fotoaparatai bei „Nikon D2H“ modelis.

Seniau „Konica Minolta“ pirmo sensorius iš „Sony“, be to, tai kainavo nepigiai – dėl didelių užsakymų kiekių ženklesnes nuolaidas gaudavo tik tokie gigantai kaip „Nikon“.

Dabar situacija pasikeis – „Konica Minolta“ inžinieriai atsidurs „Sony“ žinioje, tad ir sensoriai jiems turėtų kainuoti itin kuklias sumas. Palyginimui: 5000 dolerių kainuojančiame „Nikon D2X“ fotoaparate įmontuotas lygiai toks pats sensorius kaip penkis kartus pigesniame „Sony DSC-R1″.“Sony“ tiesiog gali sau leisti sutaupyti, nes sensorių pirkti netenka.

Pasitelkę į pagalbą „Konica Minolta“, „Sony“ žada užimti net 25% veidrodinių skaitmeninių fotoaparatų rinkos. Tikėtina, kad tai bus daroma žaidžiant kainomis, na o mums, pirkėjams tas neabejotinai naudinga.