Naujasis „Sony a NEX-7“ fotoaparatas – tai profesionalaus lygio vaizdų fiksavimo ir kūrybos galimybių bei paprasto naudojimo derinys. Pagamintas iš magnio lydinio, kuris suteikia tvirtumą ir puikią išvaizdą, NEX-7 sveria maždaug 291 g (be objektyvo).

 

Šiame naujame modelyje veikia naujas „Exmor APS HD CMOS“ vaizdo jutiklis su 24,3 mln. efektyvių taškų bei naujausios versijos „Sony“ BIONZ vaizdo procesorius. Šis derinys padeda užtikrinti itin greitą veikimą, reakciją ir aukštos kokybės vaizdus su itin mažai trikdžių tiek fotografuojant, tiek filmuojant „Full HD“ raiška. ISO 100-16000 jautrumo diapazonas leidžia fotografuoti ir pritemdytose erdvėse, nepaisant to, užfiksuoti vaizdai yra itin švarūs.

Sabybės:

      24,3 mln. taškų „Exmor APS HD CMOS“ jutiklis

      Greitas automatinis fokusavimas ir trumpiausias pasaulyje (0,02 sek.) fotografavimo uždelsimas

      Greitai veikiantis, patogus TRINAVI valdymas

      Didelės XGA raiškos OLED „Tru-Finder“ vaizdo ieškiklis ir įmontuota blykstė

      „Full HD“ 50p/25p filmavimas, rankinis fokusavimas, visapusiškas ekspozicijos valdymas (P/A/S/M režimai) bei pagerintas garso įrašymas

      Fotografavimas serijomis 10 kadrų per sekundę sparta, naudojant „Speed priority“ režimą

NEX-7 reakcija yra žaibiška – fotografavimo užrakto paleidimo uždelsimas yra tik 0,02 sekundės. Tai trumpiausias laikas iš visų šiuo metu pasaulyje esančių fotoaparatų su keičiamais objektyvais. Automatinio fokusavimo funkcija yra patobulinta nauja objekto sekimo („Object Tracking“) galimybe, kuri padeda išlaikyti fokusavimą į nurodytą objektą net šiam judant kadre.

 

Nauja patogi TRINAVI valdymo sąsaja padeda lengvai reguliuoti NEX-7 fotoaparato nustatymus. Tam naudojami du valdymo ratukai fotoaparato viršuje ir valdymo diskas. Spustelėję naršymo mygtuką, greitai pereisite įvairių fotografavimo režimų ciklą, leidžiantį entuziastui sukurti nuosavus nustatymus ir valdyti vaizdus su DSLR fotoaparato lankstumu.

 

NEX-7 yra pirmasis pasaulyje kompaktinis fotoaparatas, kuriame yra XGA OLED „TruFinder“ vaizdo ieškiklis, aprėpiantis beveik visą kadrą ir pasižymintis plačiu apžvalgos kampu. Dėl šio tikslaus elektroninio ieškiklio pateikiamo ryškaus ir kontrastingo vaizdo, galima atlikti nepriekaištingą kadravimą ir fokusavimą. Ekrane taip pat gali būti atvaizduojamos linijos arba lygio matuoklis, kurie padės dar tiksliau karduoti.

 

Greta šio vaizdo ieškiklio yra ir 7,5 cm „Xtra Fine LCD“ ekranas, kurį galima atlenkti į viršų ar žemyn, atitinkamai 90 arba 45 laipsnių kampu, priderinant prie fotografavimo pozicijos. Naudojama „TruBlack“ technologija užtikrina detalumą ir didelį kontrastą bei sumažina atspindžius ekrane.

 

Naujuoju NEX-7 fotoaparatu galima sklandžiai filmuoti AVCHD „Full HD“ vaizdus su aukštos kokybės stereo garsu. Vaizdas įrašomas nauju „AVCHD Progressive“ formatu, kuris leidžia vartotojui pasirinkti 50p ar 25p filmavimo režimą. Filmuojant, kaip ir fotografuojant, „Object Tracking“ leidžia parinkti norimą objektą ir gauti idealiai sufokusuotą vaizdą, net kai objektas juda.

 

Be to, filmuojant galima naudoti rankinį fokusavimą, o entuziastai, siekdami tobulo rezultato, gali mėgautis ir visapusišku ekspozicijos valdymu su programiniu, diafragmos bei išlaikymo prioriteto ar rankiniu režimu. Įrašomo garso kokybė pagerėjo atnaujinus schemą, sumažinančią vėjo keliamo triukšmo lygį, ypač filmuojant tylesnėse aplinkose.

 

Nustačius fotoaparate greičio prioriteto režimą, NEX-7 greito veiksmo scenas gali fotografuoti iki 10 kadrų per sekundę serijomis – greičiausiai iš visų neveidrodinių fotoaparatų su keičiamais objektyvais.

 

Fotoaparate įdiegtų fotoefektų pritaikymas leidžia labai supaprastinti sudėtingų meninių efektų panaudojimą, kurie įprastai atliekami kompiuteriu papildomai apdorojant jau užfiksuotus vaizdus. Šiuo metu fotoaparate yra įdiegta 11 fotoefektų režimų ir 15 kombinacijų, tarp jų ir naujas HDR, švelnus išfokusavimas, ryškūs atspalviai, vienspalvis režimas, „3D Sweep Panorama“, švelnios odos tono, saulėlydžio ir kiti režimai.

 

NEX-7 yra pirmasis aparatas su E tipo objektyvo tvirtinimu, kuriame panaudota „Auto-lock Accessory Shoe“ sąsaja, išplečianti fotoaparato galimybes ir leidžianti prijungti įvairius papildomus priedus, tokius kaip išorinė blykstė, pridedamas LCD ekranas.

 

Objektyvai ir priedai

 

Su pirmuoju pasaulyje adapteriu su integruota pusiau skaidraus veidrodžio technologija („Translucent Mirror Technology“) LA-EA2, beveik visuose A tipo tvirtinimo objektyvuose veiks ir fazinis automatinis fokusavimas.

 

Specialiai NEX-7 fotoaparatui skirtas prie kūno gerai priglundantis, iš odos pagamintas „Soft Carrying Case“ fotoaparato krepšys ir objektyvų dėklas LCS-ELC7, kuris apsaugos fotoaparatą ir objektyvus nuo subraižymų ir dulkių. Jį galima papildyti taip pat odiniu STP-XH70 diržu.

 

Naujuoju „Sony NEX-7“ fotoaparatu planuojama pradėti prekiauti lapkritį. Apytikslė fotoaparato kaina – 4800 Lt.