Sklando gandas, jog „Sony“ gali pasitraukti iš plazminių ekranų rinkos.

Šaltiniai pačioje kompanijoje teigia, jog nustoti gaminti plazminius bei susikoncentruoti ties skystų kristalų ir projekciniais ekranais žadama jau senokai. Tokios žingsnio motyvai – „Sony“ manymu perspektyvesnės skystųjų kristalų technologijos.

Dar ne taip seniai susidomėjimą LCD TV ribojo tokio tipo ekranų dydis, neviršydavęs trisdešimties colių įstrižainės. Situacija pasikeitė – naujų technologijų dėka šiuo metu jau gaminami net 40 colių įstrižainės LCD.

Suviliota naujų LCD galimybių „Sony“ galbūt atsisveikins su plazminiais ekranais. Kaip paaiškėjo jau anksčiau, ši kompanija turi labai gerą technologijų „uoslę“, neprastai nuspėjančią ateitį. Ar taip nutiks ir šįsyk – nežinia.

Tuo tarpu konkurentai plazminių ekranų nesikrato. „Matsushita Electric“ ir „Pioneer“ gamina juos pilnu pajėgumu. Tiesa, „Sony“ pritaria kompanija „Sharp“, jau pamiršusi plazminius bei susitelkusi LCD ekranų gamybai.

Na o „Toshiba“ ir „Canon“ drauge kuria naują plokščių ekranų technologiją, pavadintą „surface-conduction elektron-emitter“. Pirmuosius veikiančius modelius ketinama pristatyti 2005 metų rudenį.

Paveikslėlyje – vienas iš plazminių „Sony“ modelių.