Tinklo įrangą gaminanti kompanija „SMC Networks“ paskelbė remianti vadinamąjį „bevielio tinklelio“ standartą bei ketinanti pristatyti pirmuosius su juo suderinamus produktus jau šių metų pabaigoje.

„Bevielis tinklelis“ – mano paties sumanytas terminas, mat verčiant išsireiškimą „wireless mesh“ iš anglų kalbos tiesiogiai gautumėm tiesiog įprastą žodžių junginį „bevielis tinklas“. Na, kas yra bevielis tinklas ir su kuo jis valgomas šįkart nesigilinsime.

Tuo tarpu „bevielio tinklelio“ koncepcija labai paprasta. Jos esmė – tam tikroje teritorijoje suformuojamas bevielio tinklo įrenginių tinklas. Kiekvienas iš jų gali veikti ir kaip ryšio stotelė, ir kaip signalo kartotuvas bei savarankiškai maršrutizuoti bevielio tinklo užklausas į jo išorę. Jei vienas iš įrenginių staiga nustoja veikti, jį pavaduoja kiti, tad turime pilną teritorijos padengimą su nemenku saugumo rezervu gedimų atveju.

„Bevielius tinklelius“ rekomenduojama formuoti didelės bevielio tinklo vartotojų koncentracijos zonose, na o kad jie sėkmingai veiktų reikia kurti sąlyginai nebrangius tačiau funkcionalius įrenginius. Tą „SMC Networks“ ir žada pradėti daryti šių metų gale.

Na, mintis nors ir labai paprasta, bet savotiškai žavi.