Sparčiai auganti interneto telefonijos sistema „Skype“ paskelbė kai kurioms šalims pradedanti siūlyti dvi naujas paslaugas – balso paštą bei „SkypeIn“.

„SkypeIn“ suteikia galimybę programos vartotojams gauti iki trijų telefonų numerių, kuriais jiems draugai ar partneriai gali skambinti iš įprastinių ar mobilių telefonų. Paslauga kainuoja 10 € trims mėnesiams, na o balso paštas – 15 € metams. Naujomis paslaugomis kol kas galės naudotis tik JAV, Didžiosios Britanijos, Hong Kongo, Prancūzijos, Švedijos, Norvegijos ir Danijos gyventojai. Vėliau ketinama jas pasiūlyti ir kitoks šalims.

„Skype“ kūrėjai akcentuoja „SkypeIn“ paslaugos universalumą – išorinį telefono numerį turintis „Skype“ vartotojas gali būtį išvykęs į kitą šalį, tačiau sulaukti skambučių į savo nešiojamą kompiuterį galės. Tai gal ir ne pats patogiausias būdas susisiekti, tačiau visgi bus gerokai pigiau, nei naudotis mobiliojo ryšio „roaming’u“.

Beje, jau kurį laiką „Skype“ siūlo mokamą autoatsakiklį. Jei tokia paslauga jums aktuali, galite išbandyti nemokamą programą SAM (Skype Answering Machine) – veikia ji neprastai, na o mokėti niekam nereikia.