Pirmieji aušinimo stovai pasirodė dar XX a. 10 dešimtmečio pabaigoje JAV. Jie greitai išpopuliarėjo, nes dauguma laptopų kamavo ir iki šiol tebekamuoja perkaitimo problemos,kuri atneša diskomfortą ir grėsme netekti kompiuterio.
Aušintuvų yra įvairių tipų : pasyvus,aktyvus,kelių paviršių ir daugiafunkciniai. Aktyvus aušintuvai turi ventiliatorių po apačia, kuris įpučia oro ir naudoja usb standartą, kad veiktų. Pasyvus aušintuvai yra pripildyti organinės druskos, kurį sugeria laptopo karštį ir nenaudoja elektros.
Aušintuvai taip pat gaminami ir išskirtingų medžiagų, pigesni iš plastiko, brangesni iš aliuminio ir kitų metalų.Paprastai plastikiniai aušinimo stovai kainuoja du, tris kartus mažiau, nei aušintuvai iš aliuminio.Šiuo metų rinkoje yra ganėtinai daug skirtingų modelių, kai kurie turi ir priedų, kurie vargu ar tinka kompiuterio aušinimui : kolonėlės, kavos laikiklis ir kt – žinoma aušinimo stovai su priedais, kainuoja atitinkamai brangiau. Apie aušintuvus su priedais, mes esame rašė labai daug kartų, vienas pavyzdys, kuriame aptarti du iš deepcool gauti aušinimo stovai vienas iš jų su kolonėlėmis.
Standartinė aušinimo stovų kaina Lietuvoje svyruoja nuo 9 iki 250 litų, bet tai nėra labai daug, palyginus su tuo ką gauni.
Įmonė „SilverStone“ įkurta Taivane 2003 m., ji gamina Tower tipo kompiuterių dėžes, maitinimo blokus, aušintuvus, aušinimo stovus ir kitus kompiuterių priedus. Ji savo produkcija labiau taikosi į rimtus kompiuterių naudotojus ir entuziastus.
Aušinimo stovu rinkoje situacija yra visiškai kitokia,nei kitų kompiuterių komponentų, joje dominuoja tokie stambūs žaidėjai kaip : Deepcool, Thermaltake, Cooler Master, Logitech, xPad, Belkin, HP, Antec, Lapkit, Philips ir kt. Taigi ar šis naujas žaidėjas aušintuvų rinkoje turi šansų išsilaikyti?
„SilverStone Technology Co., LTD“ atstovai mums atsiuntė apžvelgti savo aušinimo stovą „NB04B“ Šioje apžvalgoje bus aptartas gauto aparato veikimas. Taigi ką gi mums siūlo „SilverStone“?
Komplektacija ir dizainas
Komplektacija: „Silverstone NB04B“ komplektacija paprasta: didelėje dėžėje rastos dėžutės viduje – tik pats aušinimo stovas ir miniatiūrinė kelių puslapių instrukcija, kuria mes beveik nesinaudosime, nes viskas ir taip aišku. Pajungi ir veikia. Kaip sakoma paprastume slypi genialumas
Tai vidutiniškai atrodantis 15 colių (galima naudoti ir su mažesniais kompiuteriais) nešiojamiesiems kompiuteriams skirtas juodas aušinimo padas / stovas, pagamintas iš kokybiško aliuminio.Žinoma, kaip pagamintas iš aliuminio jis atrodo, žymiai geriau už plastikinius konkurentų siūlomus variantus. Jis atrodo paprastai nes, kaip sakoma, paprastume slypi genialumas. Priekyje – kompanijos „SilverStone“ logotipas. Stovo paviršių vagoja 4 mm pločio grioveliai, kurie atrodo ganėtinai neblogai ir neleidžia kompiuteriui kaisti. Pats stovas netraška ir nuo jo neslysta kompiuteris. Jo viduje įmontuotas, mano akimis, didžiulis 200 mm ventiliatorius, turintis devynis sparnelius – jis ima orą iš apačios ir iš šonų bei pučia jį į laptopo dugną. Ventiliatorius yra per vidurį, viršutinėje dalyje. Todėl ir notebuko / laptopo grotelės turėtų būti panašioje vietoje, kad efektyviau išnaudotų stovą.
Ventiliatorius jungiamas per USB jungtį. Laidas grioveliais gali būti nutiestas į kairę ar dešine pusę. Jis dirba pakankamai tyliai, bet , žinoma, vis tiek girdisi. Laimei, jis neturėtų trukdyti klausantis muzikos.Be to, jį galima lengvai nuimti,nes sveria jis tik 900 gramų.Pačiame aušinimo stove, nėra jokių mygtukų, kurie reguliuoja sukimosi greitį.
Parametrai/Specifikacijos:
Testui naudojau tokį studentišką nešiojamąjį „HP Pavilion “ G6 serijos , kurį žmonės dažniausiai perka iš bėdos arba visiškai nenusimanydami apie nešiojamuosius kompiuterius. Bet kodėl būtent šis kompiuteris (yra ir geresnių)? Ogi todėl, kad jam pasiekti 70 ir daugiau laipsnių celsijaus – ne problema, o tokios „sunkios“ užduotis kaip „Youtube 1080p“ vaizdo peržiūra leidžia sėdėti atvirame balkone žiemos metu. Net toks dinozaurinis žaidimas kaip „Commandos“ pastarąjį užkaitina iki 85 ˚C. Žinoma, apie naujesnius žaidimus man net baisu pagalvoti. Taigi, išgirdusi mano bėdas, kompanija „SilverStone“ atsiunčia į pagalba „High Powered Cooling Pad“.
Testavau su programa „Prime 95 64 bit“ taip pat „Aida extreme 64“ apkraudamas procesorių ir palikdamas jį ramybėje (20 min).
Kompiuterio duomenys:
Pirmos kartos „Intel i5“ dviejų-branduolių procesorius (480M) 2,66 GHz.
500GB–5200rpm kietasis diskas.
4GB RAM atminties.
Win7 64bit OS.
Taigi, „HP Pavilion G6“ padėtas be darbo (idle režimu) ir be aušinimo stovo sėdi su 48 ˚C, o su stovu – 46 ˚C, taigi laptopas atvėsinamas visais dviem laipsniais. Testuojant maksimalią temperatūrą skirtumas buvo septyni laipsniai, bet tai – nieko gero, nes sėdėti prie iki 83 ˚C įkaitusio kompiuterio – ne kaifas. Žinoma, dabar su juo galima pabandyti paleisti žaidimus, kurie veikia geriau ir kompiuterį kaitina ne taip rimtai.Kietojo disko temperatūra, su įjungtu aušinimo stovu ramybės būsenoje yra 35 ˚C,be stovo 37˚C. O,apkrovus programa „Aida Extreme 64“ maksimali temperatūra su stovu yra 39 ˚C, be stovo 44 ˚C, taigi su stovu numušam,net 5 laipsnius kas yra ženklus padidėjimas.
Kompiuterio veikimas: Su aušinimo stovu dabar galima „mėgautis“ žaidimais ir programomis, kurios dėl perkaitimo pradėdavo striginėti ir išsijungdavo. Dabar nebėra to svylančių pirštų jausmo, kurį jausdavau, žaisdamas tokius žaidimus kaip „CS:S“ arba žiūrėdamas aukštos kokybės „Youtube“ klipus. Jau nebereikia sėdėti balkone , norint naudotis kompiuteriu. Taigi galima sakyti, kad aušintuvas tikrai padeda.
Išvados
Pliusai:
• Paprasta naudoti;
• Pakelia kompiuterį iki akių lygio;
• Atvėsina kompiuterį, net septyniais laipsniais;
• Juoda spalva atrodo gražiai;
• Didelis ventiliatorius.
• Sumažina diskomfortą.
Minusai:
• Negalima reguliuoti aušintuvo padėties;
• Apačioje nėra apsauginių grotelių;
• Greitai apsineša dulkėmis.
• Nėra galimybes reguliuoti apsukų greičio
NB04 – Tai aušinimo stovas, skirtas žmonėms, turintiems nešiojamąjį su prastoka aušinimo sistema. Jis padaro sėdėjimą prie kompiuterio pakenčiamu ir leidžia praleisti ilgesni laiką nenusideginat pirštų. Visiems kitiems, kurie turi laptopus su padoriomis aušinimo sistemomis
taip pat rekomenduoju išbandyti šį kompanijos „SilverStone“ sukurtą aušintuvą – tikrai nepasigailėsite nusipirkę. Visas stovas yra padarytas iš aliuminio (na, išskyrus ventiliatorių ir laidus), kitaip nei konkurentų siūlomi variantai. Be to jis tinka visiems, kurie nori paprasto aušintuvo be jokiu ypatingų priedų.Tačiau šis aušintuvas, kainuoja 2-3 kartus daugiau, nei konkurentų siūlomi variantai, taip yra todėl, nes jis pagamintas iš kokybiško aliuminio. O tai reiškia, kad taivaniečiai stengėsi, sukurti aukštos kokybės produktą.Naudojimasis šiuo padu yra itin paprastas: įjungi į USB jungtį ir ventiliatorius sukasi.
Kaina: 153.40LT
10 Komentarai
zygioks
Tavo laptopas bent pravalytas, termopastos keistos? +Nelabai apsimoka mokėt 150lt už -7laipsnius, geriau termopastas pasikeiti, prasivalai. Arba pats tą cooling padą pasidarai. Šiaip , tai jeigu ir toliau kaista, tai deepcool multicore x6 rekomenduočiau ~6-8 laipsnius numuša.
Mason13
Laptopas prieš testą buvo išvalytas, pastos tik nekeistos.
zygioks
Kiek jam metų + kada paskutinį kart keitei? 😀
Ndx
Normalios temperatūros tokiam laptopui, pasakyčiau netgi gan neblogos. Gi laptopai ne stacionarūs, kad ant 50 laipsnių suktūsi, 80-90 laipsnių jie laikosi paprastai ypač pigesni
(Matas)
Autoriui labai sunku su nosinėm, ir šiaip su rašyba:?
Moribus1
2kw siurblys, išsiurbi viską, ardyt net nereik.
Mason13
Jam du metai.
zygioks
Pas manęs cpu 75-80 gpu ~60-65 lošiant ac4 , bei kitus žaidimus,tad kažkaip keista atrodo, man rodos jog tau jau termopasta bus sukietiejus.
Juliux999
pas mane ant laptopo vos tik nusipirkus ~90 laikydavos
Eagleray
Koks laptopas,? Klausiu nes tai mažu mažiausiai nenormalu.