Vokietijos kompanija „Siemens“ ir bendrovė „MainConcept“ skelbia sukūrusios technologiją, kurios dėka taps įmanoma transliuoti itin aukštos kokybės vaizdą ne tik kabeliais, bet ir DSL ryšiu.

Teigiama, jog naujoji technologija gali padėti aukštos kokybės skaitmeninei televizijai be investicijų į papildomą įrangą pasiekti dažną interneto vartotoją. Pagrindinė problema su vaizdo perdavimu DSL linijomis ligi šiol buvo gerokai mažesnis už teorinį realus jų pralaidumas, tuo tarpu norint transliuoti MPEG 2 formato vaizdą, tam reikėtų nuolatinės bent 4 megabitų per sekundę spartos.

„Siemens“ sprendimas gana logiškas – naujoji H.264 technologija bazinėje transliacijų stotyje spaudžia vaizdą ir siunčia jį DSL linijomis vartotojams. Jų namuose stovinčias specialios dekodavimo dėžutės gauta vaizdą tam tikra prasme „išpakuoja“. Toki būdu ir pavyksta apsieiti su esamu DSL pralaidumu.

Spaudimo ir išpakavimo metu neliečiamas pats vaizdas ar garsas, apdorojama tik informacija apie jų sinchronizacija bei kiti darbiniai vaizdi srauto duomenys. Pilną suspaudimą bei išpakavimą bendrovės tikisi įdiegti artimiausiu metu. Visgi akcentuojama, jog nors ir netobulas, bet šis sprendimas kol kas yra vienintelis.

Apie technologijos komercinį platinimą dar nekalbama – reikia nemenkai ja tobulinti. Na, bet kokiu atveju mintis apie kokybiškas vaizdo transliacijas DSL linijomis skamba neblogai, beliko sulaukti technologinių sprendimų ir paslaugų tiekėjų iniciatyvos. Visai tai galioja vokiečiams. Ar verta domėtis šiuo vaizdo perdavimo būdu mums? Manyčiau veikiausiai ne, mat kol jis mus pasieks rinkoje jau bus daugybė praktiškesnių sprendimų. Galų gale – argi sunku išsinuomoti DVD diską.