Diskų gamintoja „Seagate“ kreipėsi į teismą kaltindama SSD laikmenas gaminančią bendrovę „STEC“ patentais apsaugotų technologijų naudojimu be leidimo.

Teigiama, kad „STEC“ neleistinai pritaikė keturias „Seagate“ patentuotas technologijas, naudojamas rašymo klaidų korekcijai, ryšio su kompiuteriu palaikymui.

„Deja, kai kurie rinkos dalyviai pasirinko greitesnį, tačiau nesąžiningą kelią lenktynėse sėkmės link. Esame įsipareigoję sau ir akcininkams saugoti mūsų sukurtą intelektualinį turtą, to ir žadame siekti“, – teigė „Seagate“ atstovas.

„Seagate“ taip pat teigia, jog dėl patentuotų technologijų naudojimo su „STEC“ buvo kalbėta, nors pastarosios bendrovės atstovai tokį faktą kategoriškai neigia. STEC viceprezidentas net pareiškė, kad „Seagate“ ieškinys – viso labo reakciją į stiprėjančias SSD laikmenų gamintojų pozicijas.

SSD laikmenų rinkai prognozuojamas tikras sprogimas – per visus 2007 metus ji ūgtelėjo vos 19 mln. JAV dolerių, tačiau planuojama, kad per šiuos metus augimas sieks 330 mln. JAV dolerių, bendra parduotų SSD laikmenų vertė pasieks 8,7 mlrd. JAV dolerių.