„Seagate Technology“, didžiausia pasaulyje kietuosius diskus gaminanti kompanija, anonsavo pirmą diską, kuriame naudojama „perpendicular recording“ įrašymo technologija.

Tai bus 2,5″ matmens išorinis kietasis diskas. Talpa – 160 GB. Įmagnetintos plokštelės disko viduje skries 5400 apsukų per minutę greičiu. Prie kompiuterio ši vasario mėnesį turinti pasirodyti naujiena bus jungiama per „FireWire“ arba „USB 2.0“ jungtį.

Šis pranešimas beveik visiškai sutapo su „Momentus 5400.3“ kietųjų diskų šeimos pristatymu. Šios serijos įrenginiai taip pat bus 2,5 colio, turės 5400 rpm bei 8 MB cache. Jie palaikys SATA sąsają. Galimos talpos: 40GB, 60GB, 80GB, 120GB, 160GB.

Manoma, kad ir „Momentus 5400.3“ diskuose bus naudojamas „perpendicular recording“ įrašymas. Jo esmė pakankamai paprasta – įmagnetintos dalelės išdėstomos trijuose matavimuose, t.y. vertinant jų koordinates svarbus tampa ir atstumas nuo disko paviršiaus (paveikslėlis). Visa tai reiškia taip pat labai paprastą dalyką – dar daugiau talpos.

Apie planus pereiti prie išimtinai „perpendicular recording“ principu veikiančių kietųjų diskų gamybos „Seagate“ užsiminė dar 2005 metų vasarą. Tas pats buvo pakartota ir po to, kai „Seagate“ praeitų metų gale susitarė perimti vienus iš konkurentų „Maxtor“.

Turbūt pats laikas, jei dar ne per vėlu, pabandyti kaip nors išversti „perpendicular recording“ į lietuvių kalbą. Ką reiškia „recording“ lyg ir aišku, tad telieka žodelis „perpendicular“. Žodyne visos šio žodžio reikšmės vienaip ar kitaip susijusios su „statmenas“, „vertikalus“, „stačias“. Taigi, manyčiau „perpendicular recording“ turėtų skambėti panašiai į „statmenas įrašymas“ ar „vertikalus įrašymas“. Ką manote jūs?