Ką tik buvo paviešinta neoficiali informacija apie ilgai lauktų AMD ZEN procesorių pasirodymą. Pasak pateiktų duomenų jie pasirodys sausio 17 dieną. Jeigu ši informacija yra teisinga, sausio 5 – 8 dieną vykstančioje CES parodoje, AMD oficialiai pristatys šiuos savo kūrinius.

Šie procesoriai maksimaliai turės 8 fizinius branduolius ir 16 virtualių branduolių (thread’us). Jie bus montuojami į visiškai naują AM4 lizdą. Tikimasi, kad standartinis procesorių greitis bus iki 3,15 – 3,3 GHz, prireikus pakylantis iki 3,5 GHz. Geras aušinimo sistemas turintiems vartotojams turėtų pavykti pakelti procesoriaus greitį iki 4,2 GHz. Remiantis išankstine informacija, pačių brangiausių modelių kaina sieks 250 – 300 JAV dolerių.

Taip pat paaiškėjo kaip vadinsis naujieji procesoriai. Pigiausi iš jų turės SR3 vardą, brangesni vadinsis SR5, na o galingiausi – SR7. Nieko neprimena (Core i3, i5, i7)? Beje jeigu jau prakalbome apie Intel, pastaroji taip pat CES parodoje pristatys naujos kartos Kaby Lake procesorius. Labai įdomu, kuris gamintojas sekančių metų pradžiai pasiruošęs geriau.

Mes labai daug tikėjomės iš AMD, prieš jiems susimaunant su Bulldozer procesoriais. Dabar mes ir vėl tikimės daug. Tikėkimės, jog AMD šį kartą mūsų nenuvils.

TechPowerUp, Games.lt