„Sapphire Technology“, neretai pasiūlantys vaizdo plokščių su originaliomis aušinimo sistemomis, pristatė vaizdo plokščių seriją „Blizzard“. Jos produktams aušinti bus naudojama vadinamoji „skysto metalo“ sistema.

Jos efektyvumas turėtų būti didesnis, nei aušinimo vandeniu sistemų. Veikimo principas beveik toks pat (yra ir kitokių sistemos elementų) kaip ir naudojant vandenį, tačiau vietoje jo cirkuliuoja skystis, kurį technologijos kūrėjai „NanoCoolers“ vadina skystu metalu. Na, iš tiesų tai nėra išlydytas metalas, o tiesiog specialios cheminės sudėties, kuri neskeliama, skysta medžiaga. Ji nenuodinga, nedegi tuo tarpu „skysto metalo“ šiluminis laidumas 65 kartus geresnis nei vandens. To pasekoje naudojant „skysto metalo“ aušinimo sistemas galima vaizdo plokštės procesoriaus temperatūrą sumažinti dar apytiksliai dešimčia laipsnių. Daugiau apie šią technologiją galite sužinoti „NanoCoolers“ tinklapyje.

Pirmaja „Sapphire“ plokšte su „skysto metalo“ aušinimu taps „PCI-Express“ lizdui skirta „Sapphire Blizzard Radeon X850 XT Platinum Edition“. Joje bus montuojama 256 MB GDDR3 tipo vaizdo atminties, kuri dirbs 1180 MHz dažniu. Vaizdo plokštė turės du DVI bei vieną YPrPB vaizdo išvesties lizdus. Pastarasis naudojamas profesionalioje vaizdo technikoje, ir apie jo montavimą į iš esmės namų kompiuteriams skirtą vaizdo plokštę girdžiu bene pirmą sykį. Na, veikiausiai jo atsiradimą lėmė augantis vartotojų Vakaruose susidomėjimas HDTV.