Kompanija Sapphire žengdama kito gamintojo Powercolor pėdomis taip pat išleido HD3850 AGP versiją. Čia naudojamas įprastas, mažas aušintuvas, tačiau matome aukštesnius dažnius, nei tai yra įprastame PCI-Express variante. Pasak pranešimo spaudai, branduolys šioje vaizdo plokštėje dirba 702MHz dažniu, o tuo tarpu 512MB GDDR3 atmintis 846MHz dažniu.

Visai kitaip nei Powercolor HD 3850 AGP versija, kurioje naudojamas dviejų vietų aušintuvas, čia naudojams žymiai mažesnis vienos vietos aušintuvas. Taip pat ši Sapphire vaizdo plokštė dirba didesniais dažniais, nei kad Powercolor variantas.

Skritingai nuo PCI-Express, AGP versija negali gauti pakankamai energijos į GPU, taigi panaudota daugiau išorinio matinimo galios. Beje, kaip ir įprastos PCI-Express HD 3800 šeimos narės, ši taip pat turi DirectX 10.1 ir Shader Model 4.1. Tiesa, šiuo metu ją labai sunku įsigyti, tačiau tikimasi, kad greitai ji atsiras daugelyje kompiuterinių prekių parduotuvėse. O kaina turėtų būti šiek tiek didesnė nei 200 Eurų.