Tobulėjant technologijoms, tobulėja mus supantys daiktai, o ypač kompiuteriai. Bet kai kurios jų dalys ne taip sparčiai. Aš kalbu apie monitorius Jie nėra tokie kompiuterio komponentai, kuriuos reiktu keisti kas kelis metus. Jau dabar galima rasti monitorius , kurie bus labai populiarūs ateityje, vienas tokių „Samsung SyncMaster T23A750“, tai monitorius, kuris turi naujausias vaizdo technologijas ir praktiškumą kaip 3D vaizdo palaikymas ar meniu, per kurį galima žiūrėti „Youtube“ klipukus ar grožėtis 3D galimybėmis, todėl ir noriu jums pristatyti šį monitorių.

Pakuotė:

Nors „Samsung SyncMaster T23A750“ yra naujausių technologijų rinkinys, jo pakuotė labai paprasta. Tai liūdnos smėlio spalvos kartoninė dėžė. Ant jos nėra jokių nuotraukų ar specifikacijų, išvis  nieko! Atidarius pakuotę matome labai daug putplasčio, kas yra gerai, nes toks gaminys gali lengvai sugesti ar būti mechaniškai pažeistas, todėl tiek putplasčio labai pravartu. Nuo monitoriaus nuėmus minkštą ir švelnų maišą galima pamatyti visą šio modernaus monitoriaus grožį ir, žinoma, po juo randame labai daug įvairių priedų.  Viduje randame 3D akinius, pultelį, skirtą monitoriaus valdymui, nes šis monitorius gali veikti kaip televizorius, naudojimo instrukciją, bent 3 garantinio korteles ir saugumo instrukciją.

Be to, prie monitoriaus gauname ir dvi mikropluošto šluostes, skirtas valyti monitorių. Tai tiek apie pakuotę. Nors pakuotė iš išorės labai skurdi, tačiau komplektacija labai vertinga.
 

Specifikacijos:

 

Dizainas:

Išpakavus monitorių ir nuėmus visas apsaugines plėveles pirmiausia pastebėjau labai siaurus kraštus aplink ekraną ir papildomą stiklinį aptaką, kuris yra didesnis už pačio monitoriaus rėmą, todėl galima kiaurai matyti per stiklą. Ekrano kraštai ir kita ekrano pusė yra juodos spalvos.

Ekrano stovo viršutinė dalis taip pat yra juodos spalvos, tik su keliais sidabrinės spalvos elementais kaip „Samsung“ logotipas ar ekrano stovo kraštai. Ekranas yra labai plonas, jis nesiekia 2 cm, todėl atrodo labai solidžiai ir suteikia gyvybingumo, kai tuo tarpu senų LCD monitorių plotis siekia 5 cm.


Mane labai sudomino monitoriaus stovas, ant kurio ir yra visas monitoriaus valdymas, tačiau valdymas paremtas ne mygtukais, o sensoriniu valdymu, tiksliau prisilietimu. Įjungimas taip pat sensorinis.

Įjungus monitorių užsidega visi mygtukai. Iš viso jų yra 8, kartu su įjungimo mygtukų. Prie įjungimo mygtuko yra meniu mygtukas bei labai svarbus 3D vaizdo įjungimo mygtukas, kurį reikia palaikyti norint įjungti 3D vaizdą. Apačioje yra keturi krypties mygtukai su viduryje esančiu patvirtinimo mygtuku, kuris taip pat atlieka funkciją įjungti paprastą televizorių, jei esate prijungę antenos laidą į monitorių.


Kaip minėjau, prie monitoriaus gauname pultelį, skirtą jam valdyti, ir 3D akinius vaizdui žiūrėti. Pultelis, kuris yra pridėtas prie monitoriaus yra atnaujintas ir patogesnės formos distancinis valdymo pultelis. Gaila, kad visi simboliai korėjietiški, tačiau pultelio naudojimo instrukcija angliška ir lengvai galima rasti ką atitinkamas mygtukas reiškia. Su šiuo pulteliu galima keisti kanalus, didinti ar mažinti garsą, valdyti monitoriaus meniu ir video ar medijos grotuvą.

Nors akinai taip pat kažkiek atnaujinti, tačiau jie yra labai nepatogūs. Jie yra labai ilgi ir sunkūs, dėl baterijos esančios jų viduje. Šie akinai mirksi, tačiau plika akimi to nepastebėsite, bet jūsų akis tai vargins ir pažiūrėjus 3D filmą bent jau man skaudėdavo akis. Šie akiniai yra labai panašūs į tuos, kurie naudojami „Forum Cinemas“ kino teatruose, bent jau Panevėžyje jie labai panašūs, jei klystu parašykite komentaruose kokie akinai naudojami kituose miestuose.


Dar vienas šaunus dalykas, kuris yra šiame monitoriuje, tai yra garso kolonėlės, kurių nereikia jungti prie kompiuterio. Jos veikia per „HDMI“ laidą, kuris yra pridėtas prie monitoriaus.
 

Smart TV (Išmaniosios funkcijos):

Šis monitorius palaiko „Smart TV“ funkciją, kaip ir „Samsung“ išmanieji televizoriai, šių televizorių apžvalgą galite rasti čia [KUR?]. „Samsung  SyncMaster T23A750“ ir Samsung išmaniojo televizoriaus funkcijos yra labai panašios. Norint pateikti į išmaniąsias funkcijas jums reikės paspausti „Smart Hub“ mygtuką.

Paspaudus atsivers pagrindinis langas su visomis jau įprastomis tapusiomis Samsung aplikacijomis. Aplikacijų yra kur kas mažiau nei „Samsung Smart TV“ televizoriuje. Čia nerasite „Skype“ programos, tačiau jos ir nereikia monitoriuje. „Video“ skyrelyje galima rasti funkciją pavadinimu „Explore 3D“. Jos dėka galima mėgautis 3D efektais ir filmais, kurių yra tikrai nemažai. Turbūt užtruktumėte savaitę norėdami peržiūrėti visus. Filmų pasirinkimas platus, pradedant vaikiškais filmais, dokumentika ir baigiant automobiliais.

Norint naudotis „Smart Hub“ jums reikia į monitorių prijungti interneto kabelį, taip pat reikia spartaus interneto norint be trūkčiojimų žiūrėti 3D filmus, nes jie transliuojami iš interneto.

Visiškai ne į temą, bet nenoriu kurti atskiro skyrelio, todėl papasakosiu trumpai apie šio monitoriaus „meniu“. „Meniu“ kalbą galima pasirinkti iš kelėto kalbų, tame tarpe ir lietuvių, bet tada galima pasiklysti tarp nustatymų, nes jie yra nevisai gerai išversti į lietuvių kalbą. Iš viso yra 6 „meniu“ punktai: paveikslėliai, garsas, kanalai, internetas, sistema ir pagalba.

Dar viena šauni savybė, kad monitoriuje įmontuoti sensoriai, kurie reaguoja į aplinką ir jei jūs nueinate nuo monitoriaus, jis automatiškai išsijungia, o jei grįžtate vėl įsijungia ir tokiu būdu taupo elektros energiją.
 

Verdiktas:

„Samsung SyncMaster T23A750“— ateities monitorius dabartyje, šis pasakymas yra tikra tiesa. Joks monitorius dabar neturi tiek daug gerų savybių kiek šis. 3D vaizdo palaikymas tikrai labai naudingas dalykas, ką kalbėti dar apie 2D į 3D vaizdo konvertavimą realiu laiku. Aišku, bent jau man 3D vaizdą nėra labai patogu žiūrėti su tokios įstrižainės monitoriumi, reikia gana nemažai atsitraukti nuo jo.

Didelė jungčių įvairovė suteikia laisvės kombinuoti ir „žaisti“ su jungtimis, o USB jungčių pagalba prijungti išorinį kietąjį diską ir mėgautis mėgstamais filmai.

Yra keletas dalykų, kurie man nepatinka šiame monitoriuje. Tai yra nelabai patogūs ir nemažai sveriantys 3D akinai, kartais į prisilietimą nereaguojantys mygtukai ir ganėtinai skurdus „Smart Hub“ aplikacijų pasirinkimas, nes daugelis jų visiškai nenaudingos.

„Samsung SyncMaster T23A750“ kaina yra apie 2000Lt. Tai tikrai gana didelė kaina už monitorių, kai tuo tarpu gerą monitorių galima nusipirkti iki 1000Lt. Tokią monitoriaus kainą įtakoja daug įvairių savybių kaip 3D vaizdo palaikymas ir 2D vaizdo konvertavimas į 3D.