Tęsiant paskutinės „GNT Universiteto“/„ALSO Akademijos“ naujienų seriją, verta nepamiršti ir „Samsung“, kuri renginio metu pristatė šiųmetinę savo svarbiausių Baltijos šalyse produktų liniją – monitorius.

„Samsung“ monitorių vėlgi šiais metais bus visa galybė. Svarbiausia naujų produktų tendencija – kad naujieji LED technologija paremti monitoriai pradės išstūminėti dabar karaliaujančią LCD technologiją.

„Samsung“ mano, kad LED monitoriai – tai ateitis. Šių monitorių netik geresnės spalvinės charakteristikos, bet ir net iki 60% mažiau suvartoja energijos. „Samsung“ ypač akcentavo, kad mažiau energijos suvartojama netik šiems monitoriams, veikiant darbo režimu, bet ir miego režimu. Įprastas LCD monitorius suvartoja apie 1W miego režime, o LED – tik 0,3W.

Kol kas „Samsung“ siūlo tik LED monitorius be TV tiunerio, tačiau dar šiame metų ketvirtyje planuojama ištaisyti ir šį trūkumą – pristatyti naują modelį.

Aukščiau, prieš šią teksto pastraipą, esančiame paveiksliuke galite pamatyti kaip atrodo naujasis LD220Z 22“ monitoriaus modelis. Greičiausiai šis modelis būtų taip pat nepaminėtas kaip ir dauguma kitų šioje naujienoje, jei ne keli įdomūs faktai. Pirmiausia – tai vienas iš pirmųjų lietimui jautrių monitorių, kurių kaina neperžengia 1500 litų ribos (na, taip kai kurie pardavėjai greičiausiai šią prekę pardavinės ir virš 1500 litų). Žinoma, dėl tokios kainos monitoriuje tėra naudojama infraraudonuojų spindulių prisilietimui aptikti sistema, todėl ekranas labiau tinkamas paprastiems mirtingiesiems nei visokiems rimtiems dizaineriams (prastas lietimo intensyvumo aptikimas ir santykinai didelis reakcijos laikas; visgi, manau, daugumai žaidimų šį monitorių galėtų panaudoti kiekvienas geimeris). Antra – tai vienas iš kelių naujų „Samsung“ naujų produktų, kurių pagrindinė idėja – vaizdą rodyti tame pačiam lygyje kaip ir nešiojamo kompiuterio ekranas. Šis monitorius stovi ant stalo taip, kaip stovi ir staliniai nuotraukų rėmeliai. Kol kas drąsiai teigti, kad tai labai patogu negalėčiau, tačiau anot „Samsung“ atstovų to pageidavo patys vartotojai.

Nors LD220Z jau galima įsigyti ir Lietuvoje, tačiau bent kol kas tai padaryti nėra labai lengva. „Samsung“ kol kas labai stokoja šio modelio vienetų.

Su HD 5xxx pasirodymu ATI pasauliui pristatė ir technologiją žinomą „Eyefinity“ vardu, kuri leidžia sujungtą monitorių krūvą naudoti kaip vieną. Tokiu būdu išplečiant žaidimų pasaulius. „nVidia“ panašų ekvivalentą pasiūlė tik visai neseniai pasirodžius jų GTX 480 vaizdo plokštėms. Tuo tarpu „Samsung“ šiam reikalui planuoja visai netrukus pristatyti 23“ monitorius, kurie bus sujungiami taip pat paprastai kaip ir LEGO kaladėlės. Tiesa, kada tiksliai jie turėtų pasirodyti Lietuvoje ir kokia šių monitorių bus kaina kol kas nėra žinoma.