Samsung SSD diskai techniškai beveik niekuo neišsiskiria iš kitų rinkoje esančių SSD diskų. Tačiau dėl nepaaiškinamų priežasčių kompanija turi neproporcingai didelę rinkos dalį – sektoriuje kur skirtumai tarp produktų yra minimalūs taip neturėtų būti.

Tiesa sakant vienu klausimu juos vadinti „techniniais lyderiais“ tikrai galima. Samsung pradėjo migraciją nuo MLC atmintį turinčių SSD diskų prie TLC laikmenų. Tai buvo labai prastas dalykas vartotojams – kainos nepakito, vartotojai gavo prastesnius produktus, o galiausiai MLC diskai iš viso tapo retenybe, nes niekas nenori jų gaminti.

Na o dabar Samsung pristato naują 860 QVO SSD diskų liniją. Ji turės trumpiausio ilgaamžiškumo QLC tipo atmintį. Ir jeigu ši technologija padėtų sutaupyti, tai būtų labai geras dalykas – pigesni ir visiems prieinamesni SSD diskai būtų puiki žinia.

Deja Samsung paskelbė, kad naujasis SSD diskas kainuos 149,99 USD už terabaito versiją. Kokio velnio mokėti daugiau už prastesnį SSD nei yra 860 EVO istorija nutyli… Juolab kad kitų gamintojų TLC diskai yra dar pigesni…

Geroji naujiena – SSD diskas bus galimas tik su 1 TB ir 2 TB talpos atmintimi. Gal būt tai yra ženklas, kad netolimoje ateityje laukia SSD pigimas ir greitai peršoksime prie talpesnių laikmenų?