„Samsung“ pranešė, kad anksčiau pristatytas kompanijos 64 GB talpos SSD tipo kietasis diskas jau pasirodė prekyboje. Tai pirmasis 64 GB talpos SSD įrenginys, kuris ne tik oficialiai anonsuotas, bet ir jau imtas tiekti prekiautojams elektronika.

Parduotuvių lentynose šio 1.8 colio disko veikiausiai neišvysime, jis turėtų būti montuojamas į UMPC tipo nešiojamus kompiuterius bei kitos mobilius įrenginius. 64 GB „Samsung“ SSD diskas kainuos apie 1000 JAV dolerių. Kaina nemaža, bet ir naujiena, už kurią ji mokama, taip pat verta dėmesio.

Veikiausiai pasitvirtins kalbos, kad mažai apie SSD ateitį kalbantys „Samsung“ visgi yra bene daugiausiai ties ja dirbanti bendrovė. Tuo metu kai „Sandisk“ spygauja apie savo stiprias pozicijas ir SSD naujienas, „Samsung“ jau spėjo patiekti 64 GB modelį rinkai pirmieji.

Nuo įprastinių kietųjų diskų SSD diskai skiriasi tuo, kad juose duomenys saugomi „flash“ tipo atminties mikroschemose, tokiose pat, kokios naudojamos USB atmintinėse ir MP3 grotuvuose. Priešingai nei tradiciniai, SSD diskai neturi judančių dalių, dėl to yra visiškai tylūs, nebijo vibracijų. Be to, jie menkai kaista ir naudoja itin mažai energijos.