Neseniai rašėme apie tai, kad vienoje įmagnetintoje plokštelėje sutalpinę 250 GB duomenų „Seagate“ pradėjo prekiauti 1 TB talpos kietaisiais diskais, kuriuose dirba keturios tokios plokštelės. Lyderystė tęsėsi neilgai – „Samsung“ tyliai pradėjo pardavinėti saviškius „SpinPoint F1“ kietuosius diskus, kurių talpos taip pat siekia 1 TB, na o duomenų tankis gerokai didesnis nei „Seagate“ modeliuose – vienoje plokštelėje telpa net 334 GB informacijos.

Taigi, nė savaitės neišgyvenęs duomenų tankio rekordas pagerintas, na o „Samsung“ pateisino savo mažai kalbančios, bet daug darančios kompanijos reputaciją kietųjų diskų rinkoje. 1 TB talpos „SpinPoint F1“ kietajame diske naudojamos tik trys duomenų plokštelės.

Naujieji diskai priklausomai nuo modelio gali turėti 16 arba 32 MB spartinančios atminties, su kompiuteriu jie bendrauja naudodami SATA-300 sąsają. Vidutinis skaitymo ieškos laikas siekia 8,9 ms, na o pačios plokštelės disko viduje sukasi 7200 apsukų per minutę sparta. Be 1 TB modelio „SpinPoint F1“ šeimą sudaro 320, 500 ir 750 GB talpos versijos.

„Samsung“ nepamiršta pastebėti, kad mažiau plokštelių 1 TB disko viduje reiškia didesnį patikimumą. Tuo tarpu rinkos ekspertai abejoja, ar vienoje plokštelėse 334 GB sutalpinusiems „Samsung“ pavyks iš šių diskų pakankamai uždirbti, nes inžinierinės išlaidos didžiulės, na o itin didelės kainos užsiprašyti kaip ir nelabai išeina. Žinoma, ilgainiui didesnio duomenų tankio naudojimas padės įgauti konkurencinį pranašumą.

Tikslios naujųjų „SpinPoint F1“ serijos kietųjų diskų kainos kol kas nežinomos. Tačiau aišku tai, kad jie jau pradėjo kelionę į parduotuves.