Pakilti į buvusias aukštumas n-tąjį kartą bandanti bendrovė „S3 Graphics“ pristatė nedidukams nešiojamiems kompiuteriams skirtą vaizdo procesorių „Chrome 400 ULP“.

Tokiu būdu dabar „VIA Technologies“ priklausanti bendrovė bando uždirbti iš augančių nebrangių nešiojamųjų pardavimų. S3 atstovai tvirtina, kad naujasis lustas pasiūlys pakankamai gerą galią esant nedideliam energijos suvartojimui. Lustas moka dekoduoti HD vaizdą, yra suderinamas su „Windows Vista“ OS sąsaja „Aero“ bei „DirectX 10.1“ instrukcijomis.

Dabar gi daugelio nebrangių nešiojamųjų kompiuterių vaizdo procesoriai atlieka tik minimaliausias funkcijas, nemoka techniškai (hardwariškai) dekoduoti vaizdo įrašų. Gamintojus juos montuoti ragina siekis taupyti energiją, tuo tarpu S3 teigia, kad pasiūlys priimtinas galimybes su nedidesniu imlumu vatams.

Bendrovės atstovai teigia, kad naujuosius procesorius kai kuriuose nešiojamuose montuos „Fujitsu“. Na, gal ir neblogai, bet… filmams žiūrėti nebrangių nešiojamųjų ekranai mažoji, tuo tarpu žaidimai juose vis tiek neveik arba dėl ribotų kitų parametrų, arba dėl nesuderinamumo su S3 vaizdo lustu…